Autor: | Zdjęcie: fot. udostępnione przez G. Heinze

Grzegorz Heinze wygrał Puchar Polski w kategorii J20 +83 kg. Może wystartować w Ekwadorze. Potrzebne jest wsparcie - Zdjęcie główne

Grzegorz Heinze (z prawej) | foto fot. udostępnione przez G. Heinze

Sport Grzegorz Heinze - siłacz pochodzący z Rawicza - wygrał zawody Pucharu Polski w trójboju siłowym klasycznym w Kielcach. Triumfował wśród juniorów do lat 20 w kategorii +83.

Rawiczanin - mimo zwycięstwa w swojej kategorii - nie jest do końca z siebie zadowolony.

Kolejny start za mną, tym razem nie wszystko poszło po mojej myśli. Zaliczone zostało 5/9 podejść - relacjonuje Grzegorz Heinze.

Jego wyniki to:
Przysiad: +295 kg, +310 kg, -315 kg
Wyciskanie: +160 kg, -170 kg, -170 kg
Ciąg: +287,5 kg, +295 kg, nieudany atak na rekord Polski -306,5 kg

Łączny ciężar, jaki podniósł, to 765 kg.

Zawody Pucharu Polski w Kielcach, które odbyły się w dniach 11-13 marca 2022 roku, były eliminacjami do mistrzostw świata w Ekwadorze. Jak przyznaje sam trójboista - jeśli znajdzie sponsora, to na pewno weźmie w nich udział.

Jak czytamy w mediach społecznościowych Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, którego uczniem jest Grzegorz Heinze, koszty są spore. Niezbędne jest 15 tysięcy złotych.

Gorący apel - pomóżmy spełnić sportowe marzenia ucznia ZSZ - czytamy w komunikacie szkoły. Szczegóły mają być znane w najbliższych dniach.

Rawiczanin podchodzi do każdych zawodów profesjonalne - trenuje nawet 4 razy w tygodniu. Do tego jeździ na rowerze oraz dość często wybiera się na basen. Obecnie trenuje w „Podsztandze”, a klubowo związany jest z KS Team Wrocław. Szkoli się pod okiem Rafała Ziewieckiego.