Hokejowy wynik w Miejskiej Górce. Sparta bez punktów [ZDJĘCIA]

Hokejowy wynik w Miejskiej Górce. Sparta bez punktów [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
56
zdjęć

SportKto wybrał się na stadion w Miejskiej Górce, ten obejrzał sporo goli. Miejscowa Sparta gościła MTS Pawłowice.

Zespoły z powiatu rawickiego i leszczyńskiego spotkały się w pierwszej kolejce Red Box klasy okręgowej, gr. 3. Spotkanie poprzedziła minuta ciszy. Zawodnicy, działacze i kibice uczcili minutą ciszy pamięć Tadeusza Błochowiaka. Były prezes Sparty odszedł trzy lata temu.

Ekipa z Pawłowic szybko wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Gola kontaktowego z rzutu karnego strzelił Krystian Wierzyk. Zawodnik ustawił piłkę na wapnie po wcześniejszym faulu w polu karnym na Kacprze Andrzejaku. Tuż przed końcem pierwszej połowy goście podwyższyli. Do przerwy było 1:3.

Po zmianie stron goście nie zwolnili tempa. Strzelali kolejne bramki. Ostatecznie, mecz zakończył się rezultatem 2:7. Drugie trafienie dla gospodarzy zanotował wprowadzony po przerwie Kacper Subera.

Na listę strzelców dla gości wpisali się Szymon Bzdęga i Michał Ratajczak. Obaj zanotowali po dublecie. Po golu dołożyli: Adam Dolaciński, Patryk Bolewicz i Kamil Ziemliński.

- Mieliśmy inne założenia w szatni, a zupełnie inaczej wyszło - mówi Mariusz Frąckowiak, trener Sparty. - Po przerwie, po utracie gola na 1:4 opadliśmy z sił i zabrakło wiary, że coś możemy ugrać. Niestety, "nie dojechaliśmy" na pierwszy mecz - dodał.

Sparta Miejska Górka - MTS Pawłowice 2:7 (1:3)
Bramki: 0:1 (22'), 0:2 (37'), 1:2 Krystian Wierzyk (42'), 1:3 (45'), 1:4, (54'), 1:5 (59'), 1:6 (61'), 2:6 Kacper Subera (73'), 2:7 (93')
Skład Sparty: K. Tomkiewicz - M. Niedźwiedź, J. Żyto, K. Wierzyk, D. Szydłowski, M. Kaczmarek, T. Malchrzycki (81' R. Krajka), M. Pernak (55' E. Nogała), B. Nowak (66' B. Szwarc), N. Skrzypczak (55' K. Subera), K. Andrzejak