Reklama

„Jestem zadowolony z pracy w Pakosławiu”

Opublikowano:
Autor:

„Jestem zadowolony z pracy w Pakosławiu” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport

Patrząc z perspektywy czasu, uważa Pan rundę jesienną za udaną w wykonaniu Pana drużyny?

Spoglądając na pozycję w tabeli, to ani ja, ani zarząd, a także sami zawodnicy, nie mogą czuć się usatysfakcjonowani. Wszyscy liczyliśmy na coś więcej, szczególnie po bardzo dobrym początku. Nie mniej jednak porównując rundę jesienną z poprzedniego roku i obecnie zakończoną, widoczny jest jakiś postęp. Na pewno nie pokazują tego zdobyte punkty, poprawił się jednak zdecydowanie obraz gry całego zespołu, szczególnie w defensywie. Mamy najmniej, bo tylko 12 straconych bramek w lidze, to o czymś świadczy. W analogicznym czasie rok temu mieliśmy straconych 21 goli.

 

W Pakosławiu praktycznie co sezon walczy się o czołowe miejsce na koniec sezonu, Awdaniec kilka razy w ostatnim czasie grał w barażach o wejście do ligi okręgowej. Teraz tracicie do liderujących drużyn 11 punktów. Ten dystans jest do odrobienia?

Awdaniec to cały czas solidna drużyna i tradycyjnie walczy o najwyższe cele. Teraz jednak mamy w Pakosławiu czas zmian, chcemy odmłodzić zespół. Czas na małą roszadę pokoleniową. Powoli odchodzą starsi, podstawowi niegdyś zawodnicy np. Daniel Krzyżosiak, Paweł Kapała, Krzysztof Paca, Adrian Wojceszuk. Inni z powodu kontuzji grają mało albo wcale - Kamil Gorszki, Konrad i Hubert Kalicińscy. Kolejnym natomiast przybywa lat - Wojtek Cieplik, Łukasz Krzyżosiak czy Szymon Szwarc wiecznie grać nie będą. Na dzień dzisiejszy młodzieży jeszcze nie widać. Podkreślam słowo „jeszcze”. Prowadzę w Pakosławiu także drużynę juniora młodszego i w kolejnym sezonie wyróżniający zawodnicy powinni pokazywać się w seniorach. Stratę 11 punktów nie łatwo będzie odrobić, ale nie będziemy przecież „stać i patrzeć”. Mamy przed sobą rundę wiosenną i 13 spotkań do rozegrania. Z każdym meczem będziemy starali się przybliżać do czołówki.

 

Cały wywiad w aktualnym wydaniu "ŻR".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE