JUDO. Srebro Gubańskiej i Stachowskiego

JUDO. Srebro Gubańskiej i Stachowskiego - Zdjęcie główne

Dwóje zawodników klubu Tad - Len Olimp Rawicz wywalczyło srebrne medale podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Judo.  W Poznaniu startowali zawodnicy rocznika 1999 i 2000 z czterech województw (Opolskiego, Dolnośląskiego, Wielkopolskiego i Lubuskiego). Dominika Gubańska, reprezentująca rawicki ośrodek, stanęła na drugim stopniu podium w kategorii wagowej + 70 kg. Z takim samym osiągnięciem zawody zakończył Arkadiusz Stachowski, startujący w kategorii + 81 kg. Rawiccy judocy, oprócz medali, wywalczyli także dla swojego klubu punkty w klasyfikacji sportu młodzieżowego.

- Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze - powiedział trener Olimpu, Dawid Szynalski. - Niewiele zabrakło im do zdobycia złota w jednej z ważniejszych imprez sezonu tej grupy wiekowej. Szczególnie Arek, który dwa pojedynki wygrał i dwa przegrał nieznacznie z mistrzem Polski młodzików Grygielem z Juvenii Wrocław. Obojgu należą się jednak gratulacje.

Klub Olimp ogłasza także nabór do sekcji judo dla dzieci ze szkół podstawowych. Zajęcia odbywają się w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu (ul. Hallera 12) w poniedziałki i czwartki od godz. 17.00.