JUDO. Sukces rawickich judoków

JUDO. Sukces rawickich judoków - Zdjęcie główne

Rawiczanka Katarzyna Werner (obecnie reprezentuje AZS WSPiA w Poznaniu) zdobyła srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski w Judo w wadze 48 kg. Zawodnicy rawickiego UKS „Tad-Len” Olimp wzięli również udział w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubuskiego. \r\nW Mistrzostwach Polski Juniorów w Pile, Jakub Klima zajął 9. miejsce (81 kg). Natomiast w Mistrzostwach Polski Młodzików w Bochni 7. miejsce wywalczył Arkadiusz Stachowski (+81 kg) a 9. Dominika Gubańska (+70 kg).

\r\nPięcioro reprezentantów UKS „Tad-Len” Olimp zajęło miejsca na podium podczas Otwartych Mistrzostw Województwa Lubuskiego. Mistrzami województwa zostali: Dominika Gubańska +70 kg (młodzik) oraz Weronika Fiebig - 42 kg (dzieci 01/02). Brązowe krążki wywalczyli: Julia Jarczewska - 31 kg (2003 i młodsi), Arkadiusz Stachowski +81 kg (99/00) oraz Aleksandra Jabłońska - 36 kg (01/02). Blisko podium znaleźli się również Kamil Sobkowiak (5. miejsce) oraz Adam Szymczak (7. miejsce). - Mistrzostwa młodzików w tym roku nie poszły po naszej myśli - powiedział Dawid Szynalski, trener Olimpu. - Arek wywalczył punktowane 7. miejsce i niewiele zabrakło, żeby był w małym finale. Dominika na zawody pojechała z niedoleczoną kontuzją dłoni i niestety nie udało się powtórzyć medalowej pozycji z zeszłego roku. Kuba wywalczył punkty dla klubu w mocno obsadzonej grupie juniorów wagi 81 kg. Gratulacje dla Kasi Werner, która z sukcesami rywalizuje w grupie seniorek.