Autor: | Zdjęcie: Polski Związek Strzelectwa Sportowego

Kacper Baksalary w złotej drużynie na Mistrzostwach Europy w strzelectwie sportowym - Zdjęcie główne
7

Kacper Baksalary (na najwyższym stopniu podium, pierwszy z lewej) | foto Polski Związek Strzelectwa Sportowego

Sport Świetne informacje napłynęły z Włoch. W Lonato odbyły się Mistrzostwa Europy w strzelectwie sportowym. W barwach Polski w konkurencji SKEET występował Kacper Baksalary, zawodnik klubu BOCK Rawicz.

Biało-Czerwoni wystartowali 26 maja 2024 roku. Polacy spisali się kapitalnie. Okazali się najlepsi na Starym Kontynencie. W półfinale pokonali Gruzinów 7:3. W finale starli się Czechami. Biało-Czerwoni pokonali sąsiadów zza południowej granicy również 7:3. Swoją cegiełkę do sukcesu dołożył Kacper Baksalary z klubu BOCK Rawicz. Występował w drużynie razem z Wiktorem Kwiecińskim oraz Jakubem Werysem z CWZS Zawisza Klub Strzelecki.

Kacper Baksalary jest utytułowanym sportowcem rawickiego klubu. Startował na arenach w kraju i za granicą. Był, m.in. piąty na Mistrzostwach Świata Juniorów czy szósty na Mistrzostwach Europy. Wygrał konkurencję SKEET 125 podczas Pucharu Świata Juniorów ISSF w Suhl dwa lata temu.

W 2023 roku zajął pierwsze miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w konkurencji Skeet 125. Zawodnik otrzymuje stypendium burmistrza gminy Rawicz