Kaczmarek Wicemistrzynią kraju

Kaczmarek Wicemistrzynią kraju - Zdjęcie główne

Na drugim stopniu podium podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce stanęła zawodniczka „Kadeta” Rawicz, Marika Kaczmarek. Podopieczna Bogusława Jusiaka, już w pierwszej próbie eliminacji uzyskała odległość kwalifikującą już do finału rzutu młotem (58,88 m).

W finale lepsza okazała się zawodniczka KKL Kielce, Katarzyna Furmanek, uzyskując w ostatnim najdalszym rzucie rezultat 64,83 m. Kaczmarek oddała 4 rzuty powyżej 60 metrów (61,88/61,12/60,88/X/61,90/X), kończąc zmagania z nowym rekordem życiowym 61,90 m i kolejnym medalem MP.

- Marika Kaczmarek zaprezentowała się bardzo dobrze - ocenił trener zawodniczki, Bogusław Jusiak. - Zdobyła srebrny medal i poprawiając rekord życiowy a zarazem wypełniła wskaźnik PZLA na Mistrzostwa Europy, który wynosił 58,50 m. W tym momencie Marika jest na 12. miejscu w Europie.

W Białej Podlaskiej wystartowała również podopieczna Aldony Świtały, Anna Samól. Borykająca się z niedyspozycją zawodniczka „Kadeta” zajęła 27. lokatę w biegu na 400 metrów przez płotki (70,54 s).