"Kadeci" w gronie laureatów

"Kadeci" w gronie laureatów - Zdjęcie główne

Czworo rawickich lekkoatletów Kadeta Rawicza zostało laureatami tegorocznego, XLV Konkursu Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna. Za zeszłoroczne osiągnięcia, nagrodzono 80 zawodników z Wielkopolski (po 10 najlepszych w 4 grupach wiekowych dziewcząt i chłopców) oraz 10 trenerów.

Najlepszą juniorką sezonu 2015 została podopieczna Bogusława Jusiaka, Marika Kaczmarek, która w ubiegłym roku wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w rzucie młotem. Drugą lokatę w kategorii młodzików zajął Mateusz Skrzypek. Jego największym zeszłorocznym sukcesem było zdobycie wicemistrzostwa Polski młodzików w skoku w dal. Trzecie miejsce (ex aequo) w kategorii juniorów młodszych zajął Kacper Grzelczak, który w zeszłym roku wywalczył srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży na 400 metrów przez płotki. Na szóstej pozycji w kategorii dzieci znalazła się Vanessa Barańska, która specjalizuje się w skoku w dal oraz w biegu na 100 metrów. Nagrodzono również trenerkę wymienionej trójki lekkoatletów, Aldonę Świtałę.