KARATE. Glina Mistrzem Europy

KARATE. Glina Mistrzem Europy - Zdjęcie główne

Rawicki karateka i instruktor klubu Karate Surem, Krzysztof Glina został Mistrzem Europy federacji WUKF. Ze srebrem wróciła także Marzena Świergocka. \r\n  Do angielskiego Sheffield wybrało się aż 6 reprezentantów tego klubu. Glina, złoty medal wywalczył w konkurencji kata. Oprócz niego, na drugim stopniu podium stanęła kolejna reprezentantka rawickiego ośrodka. Marzena Świergocka srebrny krążek zdobyła w konkurencji kumite kobiet.

\r\nZawodnicy Surem wystartowali z ramienia Polskiej Federacji Karate Sportowego, która wystawiła do zmagań w Anglii 50 karateków. Oprócz wspomnianej dwójki nasz kraj reprezentowali również: Artur Makała, Dawid Tomaszewski, Zbigniew Świerczyński i Robert Poniecki, którzy znaleźli się poza miejscami medalowymi. W konkurencjach walk i układów rywalizowało łącznie blisko 1.000 zawodników z 26 państw.