Klaudia Gertchen w kadrze Polski 3x3. Wkrótce powalczy na mistrzostwach świata

Autor: | Zdjęcie: D. Bela (archiwum)

Klaudia Gertchen w kadrze Polski 3x3. Wkrótce powalczy na mistrzostwach świata - Zdjęcie główne

foto D. Bela (archiwum)

Sport Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa świata w koszykówce 3x3 kobiet. Impreza odbędzie się w Wiedniu.

Trener Bartłomiej Koziatek wybrał zawodniczki, które zagrają w barwach kraju. W Wiedniu Polskę będą reprezentować: Dominika Fiszer, Klaudia Gertchen, Aldona Morawiec i Klaudia Sosnowska. Ta sama ekipa wywalczyła w ubiegłym roku brązowy medal Mistrzostw Europy w Grazu.

Za zespołem, powołanym na mistrzostwa, turniej w Azerbejdżanie. Polki odpadły w nim w ćwierćfinale. Z kolei, w turnieju w Voiron we Francji Biało-Czerwone przegrały z Czeszkami i zespołem Chin U23. Polki nie awansowały do decydującej fazy imprezy.

Mistrzostwa Świata 3x3 2023 rozpoczną się 30 maja, dzień później Polki rozegrają swoje pierwsze grupowe mecze - o godz. 10.40 i 20.50. W imprezie weźmie udział 16 najlepszych drużyn na świecie.

W fazie grupowej Polki zmierzą się z Australijkami, Niemkami, Japonkami i Egipcjankami. Bezpośredni awans do ćwierćfinału uzyska najlepsza ekipa w grupie. Zespoły z miejsc 2-3 wystąpią w rundzie wstępnej play-off.

Klaudia Gertchen jest koszykarką BC Polkowice. Wywalczyła w tej ekipie srebrny medal mistrzostw Polski w sezonie 2022/2023.