Mimo wygranej w przyszłym sezonie nie zagrają w "okręgówce". Sparta spadła do klasy A

Sport Sparta rozegrała swoje ostatnie spotkanie w sezonie przed własną publicznością. Pokonała GKS Jaraczewo 5:0.

W niedzielne popołudnie (19.06.2022) na boisku w Miejskiej Górce odbył się ostatni mecz Sparty w tym sezonie Red Box klasy okręgowej, gr. 5. Podopieczni Mariusza Frąckowiaka pokonali GKS Jaraczewo wynikiem 5:0. Niestety, mimo wygranej Sparta Miejska Górka nie utrzyma się w klasie okręgowej.

Dla obu ekip był to "mecz o pietruszkę". GKS był pewny miejsca w górnej połowie tabeli. Sparta wiedziała z kolei, że zajmie 14. lokatę, które oznaczało degradację do klasy A.

Pierwszą bramkę w meczu strzelili gospodarze. Przy drugiej nie obyło się bez kontrowersji. Pod koniec pierwszej połowy sędzia podytkował rzut karny dla gospodarzy za dotknięcie piłki ręką przez jednego z gości w swoim polu karnym. Decyzja ta nie spodobała się zawodnikom z Jaraczewa. Wyrażali oni pretensje do sędziego, ale ten nie zmienił swojej decyzji. Sparta prowadziła już 2:0.

Po zmianie stron gospodarze trafili do bramki rywala jeszcze trzykrotnie, co dało ostateczny wynik 5:0. Po meczu zawodnicy Sparty pożegnali także swojego kolegę - Danylo Storozhyka, który kończy grę dla Sparty i wraca do Kijowa.

Sparta Miejska Górka - GKS Jaraczewo 5:0 (2:0)