Konkurencja była ogromna. Uczennice szkoły w Sierakowie najlepsze w Wielkopolsce - Zdjęcie główne
3

Sport Rewelacyjne wiadomości napłynęły z Żerkowa. W piątek (19.04.2024 r.) w powiecie jarocińskim odbył się finał wojewódzki w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt rocznika 2013. Uczennice Szkoły Podstawowej w Sierakowie spisały się znakomicie.

Lekkoatletki ze szkoły w Sierakowie wygrały w finale powiatowym. Odbył się on w październiku 2023 roku. Wywalczyły tym samym prawo startu w finale wojewódzkim w drużynowych biegach przełajowych. Ich trenerem był Marcin Masełkowski.

W Żerkowie zawodniczki spisały się na medal i to ten z najcenniejszego kruszcu.

- Do rywalizacji zgłosiło się 66 szkół z całego województwa. Konkurencja była ogromna, gdyż ze startu wspólnego po medale ruszyło ponad 230 dziewczynek. Warto wspomnieć, że na sześć startujących zawodniczek, piątka uplasowała się w pierwszej pięćdziesiątce wyścigu - czytamy na profilu szkoły w Sierakowie w mediach społecznościowych.

W skład złotej ekipy, prowadzonej przez trenera Marcina Masełkowskiego, weszły: Kira Andreieva, Aleksandra Dolat, Sofia Klampanos, Pola Leśniak, Kaja Maciejak, Laura Ratajska, Zosia Samol i Laura Tyca.