KOSZYKÓWKA. Nadal bez zwycięstwa u siebie

KOSZYKÓWKA. Nadal  bez zwycięstwa u siebie - Zdjęcie główne

Trzeci mecz przed własną publicznością nie przyniósł długo oczekiwanego zwycięstwa. Koszykarze RKKS Rawii Rawag Rawicz przegrali pojedynek z drużyną MKS Drogbruk Kalisz 78:105.

Po zwycięstwie odniesionym na ciężkim gruncie w Międzychodzie, wydawało się, że rawiccy zawodnicy zaczynają „łapać wiatr w żagle”. Dowodem na to była przyzwoicie rozpoczęta pierwsza odsłona meczu, wygrana przez miejscowych 23:21. Dała ona nadzieję, na pierwsze dwa punkty zdobyte w Rawiczu.

Kolejne kwarty uwidoczniły jednak wiele mankamentów rawickiego kolektywu. Rawia nie mogła pozbierać się w obronie, tracą również wiele piłek w ataku. Goście wykorzystywali błędy gospodarzy i ich niezrozumienie na własnej połowie boiska. Podczas przechwytów, błyskawicznie wychodzili na szybki atak i kończyli akcje celnymi rzutami, powiększając tylko swoją przewagę.

RKKS Rawia Rawag Rawicz - MKS Drogbruk Kalisz 78:105