KOSZYKÓWKA. Polała się krew

KOSZYKÓWKA. Polała się krew - Zdjęcie główne

Seniorski zespół Rawii Rawag Rawicz wygrał przed własną publicznością z poznańskim UAM-em 83:41. \r\n Rawia zaczęła mocnym uderzeniem, prowadząc już po czterech minutach gry 15:0. Duża w tym zasługa Szymona Maciołka, który zaliczył kilka szybkich i skutecznych wejść pod kosz. Goście jednak potrafili nawiązać równorzędną walkę. Rozegrali się dochodząc gospodarzy przed zejściem do szatni na 10 punktów.

\r\nPo zmianie stron, w Rawię tchnęło nowe życie. Szczelniejsza obrona nie dawała szans rywalom. Zespół ożywił się i zaczął grać z polotem. Pod koniec trzeciej ćwiartki zrobiło się nerwowo. Na parkiet, w trakcie walki o piłkę, upadli Marcin Matuszewski i Grzegorz Giczewski. Sędzia, przewinieniem umyślnym ukarał rawickiego zawodnika . Poznanianin, z rozciętym łukiem brwiowym, nie kontynuował dalszej gry. - Z naszej strony wyglądało to inaczej. Nie rozumiem decyzji sędziego, jednak nie było sensu z nim dyskutować - powiedział szkoleniowiec miejscowych. Rawia z minuty na minutę powiększała przewagę, która ostatecznie wyniosła 42 punkty. Kibiców ucieszył szybki powrót na parkiet Rafała Urbaniaka, który najwyraźniej zdołał zaleczyć uraz achillesów.

\r\nZa tydzień, w sobotę, zespół Szymona Pietraszka zagra również u siebie. Rywalem miejscowych będzie drużyna Sokół Międzychód. Początek spotkania zaplanowano na 17.30.

\r\n

\r\n(WuWu)

\r\n

\r\n Szymon Pietraszek, trener Rawii Rawag Rawicz

\r\nMecz, tak naprawdę, zaczął się dopiero w drugiej połowie, bo wcześniej co my zagraliśmy? Trzeba się cieszyć ze zwycięstwa. Z boku może wyglądało to łatwo, ale to jest bardzo chimeryczny rywal. Oni potrafią wygrać w Gnieźnie, a u siebie przegrać z jakimś słabszym zespołem. Jak „złapią dzień”, to mogą wygrać z każdym. Tutaj mogło być różnie. Trzeba się cieszyć, że zespół wrócił na właściwe tory. Dobrze w ataku spisał się Szymon Maciołek i Jakub Pietraszek, który był dobrą opcją na ich strefę. Brakuje nam trochę przełamania Patryka Czerwińskiego, bo to jest bardzo uzdolniony rzutowo chłopak. Kontuzja Rafała Urbaniaka nie jest jeszcze do końca wyleczona. Jednak w piątek zaczął trenować i postanowiliśmy, że dzisiaj zagra.

\r\n

\r\n RKKS Rawia Rawag Rawicz - AZS UAM Poznań 83:41

\r\n Kwarty: 22:11, 12:13, 23:9, 26:8

\r\nPunkty Rawii:
Szymon Maciołek 21, Jakub Pietraszek 14 (3x3), Adam Staśkowiak i Wojciech Suprun po 9, Rafał Urbaniak 8, Patryk Czerwiński 5, Adrian Lipowczyk, Marcin Matuszewski i Hubert Łoś po 4, Jakub Grybczyński 3, Paweł Niedbała 2