Nerwowa wygrana w Bojanowie. Mecz musieli kończyć w dziewięciu zawodników. [ZDJĘCIA]

SportZwycięstwem gospodarzy zakończyło się sobotnie (2 września) spotkanie Ruchu Bojanowo z Heliosem Bucz. Od 75. minuty Ruch na boisku miał tylko dziewięciu zawodników.

W ramach 4. kolejki klasy okręgowej Ruch Bojanowo na własnym obiekcie podejmował Helios Bucz. O tym, że w meczu emocji nie brakowało może świadczyć m.in. fakt, iż drużyna gospodarzy mecz kończyła w dziewięciu. Mimo to udało im się zgarnąć pełną pulę punktową.

Szybki start w meczu Ruc Bojanowo - Helios Bucz

Bardzo szybko kibice, którzy przybyli na Stadion Miejski im. Brunona Wawrzyniaka w Bojanowie ujrzeli pierwszą bramkę - niestety dla miejscowych sympatyków jednak nie była ona pozytywnym zaskoczeniem, bo pierwszą bramkę w 4. minucie spotkania zdobyli goście. Niedługo trzeba było jednak czekać na kontrę ze strony podopiecznych trenera Andrzeja Lokś. W 8. minucie sędzina spotkania - Julia Sierpowska - podyktowała rzut karny dla Ruchu. Do piłki podszedł Mikołaj Cheba - swoją szansę wykorzystał i wyrównał wynik spotkania.

Intensywna gra

W 15. minucie padła kolejna - trzecia bramka w meczu - tym razem na prowadzenie ponownie wyszli goście. Na dalsze strzały trzeba było chwilę poczekać, bowiem aż do 36. minuty - kiedy to sędzina ponownie podyktowała rzut karny. Do piłki po raz kolejny podszedł Mikołaj Cheba i choć pierwszy strzał bramkarz Heliosu obronił, tak po dobitce Cheba ponownie wyrównał wynik spotkania. Pod koniec pierwszej połowy na prowadzenie wyszedł Ruch. Piękną bramką z bliskiej odległości - po błędzie bramkarza Heliosu - popisał się Ryszard Lipowicz. Na koniec pierwszej części meczu 3:2 dla Ruchu.

Cisza przed burzą

W drugiej połowie wydawało się, że obie drużyny uspokoiły tempo swojej gry - to jednak była cisza przed burzą. W przeciągu 5 minut dwóch zawodników Ruchu ujrzało czerwony kartonik, a co za tym idzie - od 75. minuty na boisku znajdowało się nie 22, a 20 zawodników. To nie przeszkodziło jednak Ruchowi w powiększeniu przewagi, bramkę na 4:2 zdobył Damian Grzybowski. Na końcówce gospodarze nie ustrzegli się błędu i Helios zdobył bramkę na 3:4 - taki stan jednak utrzymał się do końca spotkania i to Ruch zainkasował pełną pulę puntkową z tego spotkania.

Dzięki zwycięstwu nad Heliosem podopieczni Andrzeja Loksia wskoczyli na 9. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem sześciu puntków. Na następne spotkanie Ruch uda się do Kaszczoru, by podjąć tamtejszego Sokoła. Początek meczu w niedzielę 10. września o 16:30.

Ruch Bojanowo - Helios Bucz 4:3 (3:2)

Bramki dla Ruchu: Mikołaj Cheba x2, Ryszard Lipowicz, Damian Grzybowski
Skład Ruchu: Pastor, Hankiewicz, Szykuła, M. Cheba, R. Lipowicz, Grygowski, Z. Lipowicz, Szczepański, Sikora, Poprawa, Lokś