Męczarnie Sarnowianki z Gromem

Męczarnie Sarnowianki z Gromem - Zdjęcie główne

Pierwsze starcie na własnym stadionie zaliczyli zawodnicy Sarnowianki Sarnowa. Podopieczni Wendzonki po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w Wilkowicach, na tydzień zasiedli w fotelu lidera leszczyńskiej A klasy. Drużyna ze stadionu „Leśnego” nie zamierza jednak tego miejsca opuszczać, co udowodniła w meczu z Gromem. Jesienią w Czaczu mecz obfitował w sporo bramek. Wtedy sarnowianie dość szczęśliwie wygrali 3:4. Tym razem chcieli szalę zwycięstwa szybciej przechylić na swoją stronę.

Od pierwszego gwizdka mecz był dynamiczny. Już w pierwszej minucie Sarnowianka zagroziła bramce Gromu. Chwilę później odpowiedzieli goście, ale strzelili wprost w Piotra Wojtyczkę. Kilka chwil późnej ponownie zakotłowało się pod bramką przyjezdnych, a ładnym strzałem popisał się Dawid Kramarczyk. Bardzo blisko strzelania gola Sarnowianka była w 9. minucie. Po rzucie rożnym w poprzeczkę trafił Jakub Janowski. Goście także szukali swoich szans i po około kwadransie gry, miejscowych przed stratą gola uratował słupek. Po upływie 20. minut tempo meczu wyraźnie „siadło”. Żadna ze stron nie mogła znaleźć pomysłu na sforsowanie defensywy przeciwnika.

Sarnowianka Sarnowa - Grom Czacz 1:1 (0:0)

1:0 - Paweł Domagała (71')

Sarnowianka: Piotr Wojtyczka - Amadeusz Izydorczak (80'Adam Pawlak), Krystian Murawa, Jakub Siecla, Łukasz Szczepański, Adrian Kociemba (46'Dawid Kozłowski), Dawid Kramarczyk (74'Konrad Olejnicki), Jakub Janowski (56'Damian Bartkowiak), Alan Nowicki (84'Michał Paszkowiak), Paweł Domagała, Arkadiusz Wojtyczka

Jak wyglądał mecz w drugiej połowie, przeczytasz w jutrzejszym wydaniu "ŻR".