Medale z Mistrzostw Wielkopolski

Medale z Mistrzostw Wielkopolski - Zdjęcie główne

W Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych w Judo. Powiat rawicki reprezentowali zawodnicy UKS Ju Jitsu i Judo Miejska Górka oraz UKS 6 Rawicz.

Ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Miejskiej Górce wystartowało 5 zawodników, na co dzień trenujących pod okiem braci Ratajskich. Wśród nich najlepiej zaprezentował się Oskar Szczęsny, zwyciężając w kategorii 33 kg. Na drugim stopniu podium stanął Kamil Denes (61 kg). Brązowy krążek wywalczyła Kinga Dąbrowicz (39 kg) oraz Mikołaj Łysiak (45 kg). Na 5. lokacie zawody zakończyła Dominika Młoda (45 kg).

Spośród rawickich zawodników srebro w kategorii 54 kg zdobyła Weronika Fiebig (SP 3 Rawicz). Na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Lachera z SP 3 (45 kg). Dalsze miejsca zajęli: Aleksandra Jabłońska z SP 3 (5. w 45 kg) i Kamil Sobkowiak z SP 6 (7. w 39 kg).