Miejska Górka. Derby powiatu rawickiego. Adam Spychalski zapewnił komplet punktów Awdańcowi [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
65

SportDo historii przeszły derby powiatu rawickiego w Proton klasie A, gr. 6. Sparta Miejska Górka podejmowała Awdańca Pakosław. Sukces odnieśli goście.

W Miejskiej Górce spotkały się zespoły, które do tej pory ani razu nie pokonały rywala. Awdaniec - w dziewięciu spotkaniach - wywalczył jedynie punkt. Zajmował trzynastą lokatę. Za nim plasowała się Sparta Miejska Górka. Nie wywalczyła jeszcze punktu. Obie ekipy zajmowały przedostatnią i ostatnią lokatę w tabeli.

Lepiej poradzili sobie goście. W 42. minucie Adam Spychalski wpisał się na listę strzelców. Asystą popisał się Jakub Stefan. Więcej goli nie padło. Zdecydowanie bliżej nich byli goście. W końcówce zmarnowali jednak kilka stuprocentowych sytuacji.

- W końcówce postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Graliśmy z tyłu w trzech, niestety z przodu też się dużo nie działo. Gol po wybiciu piłki, przeszła przez obronę, przelobowali Kacpra i 0:1. Tyle można powiedzieć o tym meczu - powiedział Mariusz Frąckowiak, trener Sparty. - Reszta meczu to kopanina, walka i dużo agresji. Takie to były derby. Niestety, nie potrafimy złapać spokoju i stabilizacji. Wciąż jest nerwowo, szarpane, czeka nas dużo pracy. To dziesiąty nasz mecz i porażka. Tak chyba jeszcze nie było. Nadeszły ciężkie czasy. Porażki bolą, ale nie wiem, czy wszyscy potrafią z nich wyciągnąć wnioski - przyznał.

W lepszym nastroju był trener gości, Adam Waresiak.

Oddaliśmy pole gry Sparcie. Pierwsza połowa była na 0:0, a Sparta miała może jedną dobrą okazję. To jednak my strzeliliśmy gola, był przypadkowy. W drugiej połowie mieliśmy komfort gry, a gospodarze musieli gonić. Mecz był wyrównany do momentu, gdy Sparta zaryzykowała i zagrała dwoma napastnikami. Wtedy mieliśmy kilka dobrych sytuacji na podwyższenie wyniku. Jak patrzę na chłopaków młodych Sparty, nieźle się spisują, ale potrzeba im trochę czasu, by się zgrali. Podobnie jest u nas - przyznał Adam Waresiak.

Do bezpiecznego, dwunastego miejsca Awdaniec traci pięć punktów. Pakosławian poprzedza Dąb Boguszyn.

Sparta - Awdaniec 0:1 (0:1)