Miejska Górka. Przełamanie Sparty na domowym obiekcie [ZDJĘCIA]

Sport Lepiej późno niż wcale. W siódmym meczu na własnym obiekcie Sparta Miejska Górka wywalczyła komplet punktów.

Do miasta nad Balatonem przyjechał Sokół Chwałkowo. Ekipa z powiatu gostyńskiego znajdowała się w środku tabeli Red Box klasy okręgowej, gr. 5. Sparta plasowała się na ostatniej pozycji.

W pierwszej połowie bramki nie padły. Zmieniło się to po zmianie stron. Na 1:0 Spartę wyprowadził Zbigniew Rak. Podwyższył Kacper Zimny strzałem z dystansu.

Goście kończyli mecz w dziesięciu. Bramkarz ekipy z Chwałkowa, za dyskusję z sędzią najpierw obejrzał jedną żółtą kartkę, a po chwili drugą. Arbiter główny w 79. minucie wyjął czerwony kartonik.

Zwycięstwo cieszy. Patrzymy z optymizmem w przyszłość - powiedział Mariusz Frąckowiak, trener Sparty. - Zostały nam trzy spotkania jesienią do rozegrania. Na wyjeździe pokazaliśmy nie raz, że potrafimy grać. Teraz jedziemy do Czempinia. Na pewno się tam "nie położymy", będzie walka o trzy punkty. Później jeszcze u siebie Dąbroczanka Pępowo i wyjazd do Jaraczewa. Dziś gratulacje dla chłopaków za ten wysiłek, który włożyli w to spotkanie - podsumował.

Sparta Miejska Górka - Sokół Chwałkowo 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Zbigniew Rak (64'), 2:0 Kacper Zimny (74')
Skład Sparty: Skrzypczak - Niedźwiedź, Malchrzycki, Hądzlik, Tyczyński, Siecla (89' Duszak), Łysiak (46' Kowalski), Rak (82' Musielak), Durczewski (76' Subera), Przewoźny (61' Zimny), Szafrański (76' Marchewka)

Zgoła inne nastroje zapanowały po 12. kolejce w Dębnie Polskim. Miejscowy Pelikan podejmował MTS Pawłowice. Gospodarze prowadzili 3:0 po 32. minutach. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Patryk Biegała. Trafienie zanotował także Wojciech Niedźwiecki. Później do odrabiania strat zabrali się przyjezdni. Do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 3:2.

Po pierwszym trafieniu goście "poczuli krew" - przyznał po meczu Łukasz Bojdo, trener Pelikana.

Gospodarze utrzymali prowadzenie niemal do końca meczu. W ostatniej akcji pawłowiczanie doprowadzili do remisu. Zespoły podzieliły się punktami.

Gdy się nie strzela wszystkiego co się ma, to trzeba się cieszyć z remisu. Mamy punkt. Idziemy dalej. Cel jest jeden: chcemy się utrzymać w tej lidze - podsumował Łukasz Bojdo.

Pelikan Dębno Polskie - MTS Pawłowice 3:3 (3:2)
Bramki: 1:0 P. Biegała (7'), 2:0 P. Biegała (30'), 3:0 W. Niedźwiecki (32'), 3:1 (34'), 3:2 (36'), 3:3 (90'+4)
Skład Pelikana: Niedbała - F. Bojdo, K. Kendzia, Chociaj, Leciejewski, Bagiński (55' Shchyryi), Wąchała (82' Staniszewski), P. Biegała (85' Hodura), Wawrzyniak, Gmerek (65' Juskowiak), Niedźwiecki

Pelikan Dębno Polskie zgomadził do tej pory 13 punktów i zajmuje 12. pozycję. 9 punktów jest na koncie Sparty. Ekipa z Miejskiej Górki zajmuje ostatnią lokatę.