Miejska Górka. Sparta w letargu [ZDJĘCIA]

Sport Na ostatnim miejscu w tabeli Red Box klasy okręgowej, gr. V znajduje się Sparta Miejska Górka. Drużyna z miasta nad Balatonem przegrała piąty mecz z rzędu.

Rywalem Sparty w sobotnim meczu był Promień Krzywiń. Doskonale w spotkanie weszli gospodarze. W 8. minucie, po podaniu Igora Skrzypczaka, na rajd zdecydował się Paweł Kowalski. Otworzył on wynik spotkania.

Przyjezdni wyrównali w 18. minucie. Wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy. Choć Sparta była aktywna w ataku również po zmianie stron, na prowadzenie ekipa z Krzywinia wyszła w 74. minucie.

Trener gospodarzy Mariusz Frąckowiak przeprowadził łącznie pięć zmian, rezerwowi losów spotkania jednak nie odmienili. Promień wywiózł z Miejskiej Górki trzy punkty.

Sparta zanotowała piątą porażkę w sezonie ligowym i znajduje się na 16. pozycji w tabeli. Nawet zwycięstwo w kolejnym spotkaniu nie da awansu na wyższą lokatę. Przedostatni Grom Czacz zgromadził do tej pory cztery punkty.

Sparta Miejska Górka - Promień Krzywiń 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Paweł Kowalski (8'), 1:1 (18'), 1:2 (74')
Skład Sparty: Skrzypczak - Niedźwiedź, Hądzlik, Siecla (63' Duszak), Plawgo (77' Malchrzycki), Durczewski (55' Marchewka), Rak, Subera (77' Żyto), Nowak (55' Szafrański), Łysiak, Kowalski

Rydzyniak Rydzyna podejmował Pelikana Dębno Polskie. Gospodarze wyszli dwukrotnie na prowadzenie, ale goście doprowadzali do remisu. Niestety dla przyjezdnych, miejscowi strzelili bramkę na 3:2. Rydzyniak wywalczył trzy punkty. Bramki dla gości strzelili: Marek Nowicki i Norbert Hodura. Pelikan z sześcioma punktami znajduje się na dziewiątej lokacie Red Box klasy okręgowej, gr. 5.