Miejska Górka. Sparta wskoczyła na podium [ZDJĘCIA]

Sport Sparta Miejska Górka nie uznaje w lidze kompromisów. Wygrywa lub przegrywa. Po ośmiu spotkaniach nie ma na swoim koncie żadnego remisu.

Ostatnim rywalem ekipy Mariusza Frąckowiaka był Sokół Chwałkowo. Ekipy zmierzyły się w sobotnie popołudnie. Lepsze wspomnienia będą z meczu mieli gospodarze.

Miejscowi dyktowali tempo od początku spotkania. Już po trzydziestu minutach prowadzili 3:0. Na listę strzelców wpisali się: Kacper Andrzejak (po asyście Jakuba Żyty), Kamil Zawieja (po asyście Roberta Siecli) i ponownie Kacper Andrzejak.

Po zmianie stron miejscowi nie zamierzali poprzestać. W 82. minucie trafienie zanotował Krystian Wierzyk po asyście z rzutu rożnego Kacpra Subery. Czyste konto zanotował z kolei bramkarz Sparty, Igor Skrzypczak.

Spodziewaliśmy się, że Sokół Chwałkowo przed nami się "nie położy" i powalczy o punkty. Nasi chłopacy stanęli na wysokości zadania. Mecz z Sarnowianką fajnie wyglądał, dzisiaj podtrzymaliśmy tę dobrą passę. Szybko strzeliliśmy trzy bramki, a w drugiej połowie dołożyliśmy czwartą. Szkoda, że tylko wpadły cztery - mogło być więcej. Chłopakom trzeba jednak pogratulować tego zwycięstwa - powiedział po meczu Mariusz Frąckowiak, trener Sparty.

Dzięki piątej wygranej w Red Box klasie okręgowej, gr. 5, Sparta wskoczyła na ligowe podium. Zajmuje trzecią lokatę. Dziś może jednak stracić tę pozycję. W przypadku zwycięstwa Awdańca z Sarnowianką, to pakosławianie zajmą trzecie miejsce.

Sparta Miejska Górka - Sokół Chwałkowo 4:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Kacper Andrzejak (3'), 2:0 Kamil Zawieja (13'), 3:0 Kacper Andrzejak (28'), 4:0 Krystian Wierzyk (82')
Skład Sparty: I. Skrzypczak - Subera, Łysiak, Przewoźny, Duszak (81' Krzyżosiak), Żyto, Siecla, Zawieja (74' Pernak), N. Skrzypczak (61' Wierzyk), Nowak (81' Szeptun), Andrzejak