Reklama

Miejska Górka. Żaki zagrały dla Kingi. Zobacz młodych piłkarzy w akcji [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Sześć ekip wzięło udział w piłkarskim turnieju charytatywnym dla Kingi. Impreza odbyła się w hali widowiskowo-sportowej w Miejskiej Górce.

Reklama

Do zmagań przystąpiły drużyny z powiatu rawickiego oraz gostyńskiego. Na parkiet wybiegli zawodnicy i zawodniczki, rezprezentujący Sarnowiankę, Lecha Poznań Football Academy Rawicz, MUKS Szok Bojanowo, Awdańca Pakosław, GAS Krobia i gospodarzy - Spartę Miejska Górka. 

Spotkania drużyn żaków (rocznik 2013 i młodsi) trwały 12 minut. Wyniki zeszły na dalszy plan, ich nie odnotowywano. Miała się liczyć radość z gry w piłkę nożną. Po zakończeniu zmagań wszyscy uczestnicy imprezy zostali uhonorowani medalami oraz pamiątkami.

Organizatorem był klub Sparta Miejska Górka przy wsparciu miejscowego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej oraz sponsorów. Patronatem imprezę objął burmistrz Miejskiej Górki.

Całość dochodu, który uzbieraliśmy, przekażemy na leczenie Kingi. Jest mi bardzo miło, że jesteście wśród nas i dołożyliście swoją cegiełkę do tego szczytnego celu - powiedział Bartosz Kaczmarek, prezes Sparty.

Wpisowe - po 150 zł od zespołu - trafiło na leczenie miejskogóreczanki. W trakcie imprezy odbyła się również licytacja unikatowych gadżetów, m.in. koszulek obu wielkopolskich, ekstraklasowych ekip czy Jakuba Smektały, byłego zawodnika Piasta Gliwice. Rodzice i bliscy piłkarzy wykazali się hojnością. Zebrano kilka tysięcy złotych. Za aktywność w licytacji uczestnikom podziękował burmistrz Karol Skrzypczak. 

W ostatnich dniach wsparcie okazał także Zespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE