Miejskogóreczanie na Pucharze Polski w Ju Jitsu. Wywalczyli 11 medali

Autor: | Zdjęcie: UKS Miejska Górka

Miejskogóreczanie na Pucharze Polski w Ju Jitsu. Wywalczyli 11 medali  - Zdjęcie główne

foto UKS Miejska Górka

Sport W Katowicach odbył się Puchar Polski Ju Jitsu. Zawody zostały zorganizowane pod patronatem Polskiego Związku Ju Jitsu oraz Śląskiego Związku Ju Jitsu.

Do rywalizacji przystąpiło 247 zawodników. Reprezentowali 19 klubów.

W Katowicach stawiła się także grupa z UKS Ju-Jitsu i Judo Miejska Górka. Klub reprezentowało 12 zawodników, którzy wywalczyli 11 medali. Jak podkreśla Arnold Ratajski, wszyscy startowali w konkurencji fighting.

Gratulacje dla wszystkich zawodników za udany start w zawodach oraz za zaangażowanie. Bardzo dobrze zaprezentowali się zwycięzcy kategorii wagowych. Brawa dla Zosi Wawrzyniak, która pomimo startu w wyższej kategorii wagowej sięgnęła po złoty medal. W trakcie pucharu nad zawodnikami czuwał Michał Łysiak - utytułowany wychowanek naszego klubu, który od września ma dołączyć do sztabu szkoleniowego UKS Miejska Górka - zauważa Arnold Ratajski z miejskogóreckiego klubu.

Wyniki:

I miejsce: Franciszek Woźniak 46 kg U14, Zofia Wawrzyniak +57 kg U14 i Mikołaj Zielnik + 81 KG U16

II miejsce: Blanka Szymańska -36 KG U12, Stasiu Maćkowiak -34 KG U12, Wiktoria Wawrzyniak -70 kg U18, Hubert Nawrocki - 69 kg U21 i Olaf Lokś -66 KG U16

III miejsce: Mikołaj Czwojdrak + 81 KG U16, Marcin Janicki -66 KG U16, Oskar Szczęsny 69 kg U21

IV miejsce: Bartosz Szlachetka -66 KG U16