Mistrzostwa Polski Ju-Jitsu

Mistrzostwa Polski  Ju-Jitsu - Zdjęcie główne

W Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Ju-Jitsu „fighting” (walka sportowa) i „ne-waza” (walka w parterze). Zmagania były bardzo mocno „obsadzone”. Łącznie, 47 klubów z całej Polski, reprezentowało ponad 300 zawodników. Oczywiście w tym gronie nie zabrakło reprezentantów miejskogóreckiego klubu UKS Ju-Jitsu i Judo.

Z naszego powiatu wystartowało 11 zawodników, sześciu w kategoriach seniorskich i 5 w juniorskich. - Nasi zawodnicy wywalczyli 5 medali, co przy 11 startujących uważam za bardzo dobry wynik - podkreślił trener Arnold Ratajski. - Ze szczególnie dobrej strony pokazał się Adrian Rutkowski, który stanął na najniższym stopniu podium w kategorii „+94”. Był to pierwszy „krążek” tego zawodnika w seniorskich walkach - zaznaczył Ratajski. - Świetnie zaprezentował się także Michał Łysiak. Również zdobył brązowy medal, tyle że w kategorii juniorów do 73 kg. Michał z czterech walk, dwie pierwsze wygrał przed czasem. Przegrał dopiero batalię o wejście do finału. W starciu o „brąz” ponownie wygrał przed czasem - dodał. Organizatorem zawodów był Polski Związek Ju-Jitsu oraz klub „Roan Fight Club” Katowice.