MKS MOS Wrocław najlepszy

MKS MOS Wrocław najlepszy - Zdjęcie główne

W sali I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu odbył się Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt o "Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Rawiczu". W zmaganiach udział wzięło 9 zespołów z rocznika 2004 i młodsze: WSTK Wschowa, MKS MOS Konin, MKS MOS Wrocław, MUKS Kórnik, X-Demon "Tęcza" Leszno, UKS "Delfin" Kłecko, MKS Opalenica, w tym dwie drużyny miejscowe: UKS "Olimp" I i UKS "Olimp" II Rawicz.

Ekipy podzielono na 3 grupy, w których rywalizowano systemem każdy z każdym. Następnie rozegrano półfinały i mecze o poszczególne miejsca. Drużyny toczyły zmagania przez 3 dni. Łącznie odbyło się 21 meczów.

Zwycięskim zespołem został MKS MOS Wrocław, który w przeciągu całego turnieju nie przegrał żadnego spotkania. Drugie miejsce zajęła ekipa UKS "Delfin" Kłecko, a trzecie MUKS Kórnik. Na 6. lokacie udział w turnieju zakończyła pierwsza drużyna UKS "Olimp".

Uczennice SP 1 Rawicz, czyli najmłodszy zespół imprezy - UKS "Olimp" II, zajęły ostatnią pozycję w tabeli, dzielnie stawiając czoła starszym koleżankom. Najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, medale i dyplomy.

Wręczono również nagrody indywidualne dla najlepszych zawodniczek w poszczególnych ekipach. W szeregach UKS "Olimp" I została nią Natalia Góźdź a w drugiej drużynie Marta Sawicka. Nagrodę dla najmłodszej uczestniczki turnieju z rąk radnej Bogumiły Żyto otrzymała Liliana Chojaczyk.

Organizatorami turnieju był UKS "Olimp" Rawicz oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Rawiczu.