Nerwowy mecz w Miejskiej Górce. Sparta grała z Heliosem Czempiń

Sport Od początku sobotniego spotkania pomiędzy Spartą Miejska Górka a Heliosem Czempiń było czuć nerwową atmosferę, bowiem obie drużyny były bliskie strefy spadkowej. Ostatecznie to gospodarze okazali się lepsi.

Pierwsza połowa należała do gości, choć przez sporą jej część nie padło żadne uderzenie w światło bramki. Drużyna Heliosa prowadzenie objęła w 29. minucie. Więcej bramek w pierwszej połowie kibice nie obejrzeli.

Druga część była bardzo wyrównana. Łącznie padły cztery bramki, z czego większość na korzyść Sparty. Już w 49. minucie Albert Szafrański zdobył gola na 1:1 . Niedługo trzeba było czekać na kontrę przyjezdnych, bowiem udało im się ponowanie wyjść na prowadzenie.

Spartanie nie pozostali dłużni swojemu rywalowi, rzut karny wykorzystał Kacper Zimny, co spowodowało po raz kolejny remis w meczu. W 89. minucie trafienie zanotował Wiktor Marchewka, co dało Sparcie prowadzenie w spotkaniu, które utrzymało się do samego końca spotkania. Sparta awansowała z piętnastej na czternastą pozycję. Przed nią jeszcze dwie kolejki Red Box klasy okręgowej, gr. 5.

Na następne spotkanie podopieczni Mariusza Frąckowiaka udadzą się do Pępowa, by zmierzyć się z tamtejszą Dąbroczanką.

Sparta Miejska Górka - Helios Czempiń 3:2 (0:1)
Bramki dla Sparty: Albert Szafrański (1:1), Kacper Zimny (2:2), Wiktor Marchewka (3:2)