Nocny tryumf Lidii Eling

Nocny tryumf Lidii Eling - Zdjęcie główne

W Boguszowie - Gorcach odbył się nocny górski XXV bieg "Sudecka Setka". Na starcie stanęło 350 uczestników. Wśród zawodników wystartowała także dwójka rawiczan - Lidia i Artur Eling, którzy wybrali dystans maratoński. \r\nStartujący zawodnicy przed rozpoczęciem biegu deklarowali jaki dystans z trzech proponowanych wybierają (42,195 km, 72 km lub 100 km). Trasa przebiegała przez szczyty gór: Mniszek (704 m n.p.m.), Trójgarb (778 m n.p.m.) oraz Chełmiec (851 m n.p.m.).

\r\n
Zmagania z sukcesem zakończyła Lidia Eling, która pokonując trasę w czasie 5:09,16 zajęła pierwsze miejsce w kategorii wiekowej K-40 i czwarte w kategorii open. Artur Eling uzyskał rezultat zbliżony (5:09,17). - Był to mój drugi udział w tym biegu - powiedziała rawiczanka. - Rok temu biegłam bardziej asekuracyjnie. Nie znałam trasy i swoich możliwości w nocnym biegu na górskim terenie przy ograniczonym oświetleniu, jakie dają lampki „czołówki”. W tym roku, bogatsza w doświadczenia, trasę pokonałam o 50 minut szybciej.