Reklama

Odnoszą turniejowe sukcesy. Powalczą o Mistrzostwo Polski [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 12 mar 2022 10:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport 2022 rok może być historyczny dla zawodników Akademii Taekwon-do IN NAE. Kacper Bujakiewicz i Antoni Ulbin należą do krajowej czołówki. Mają ambitne cele.

W rawickim klubie trenuje 220 zawodników, w różnych kategoriach wiekowych. Czworo z nich wystartowało w Pucharze Polski seniorów i juniorów. Zawody odbyły się w Nowej Rudzie.

Brąz Kacpra Bujakiewicza

Na imprezę udali się: Emilia Ulbin, Antoni Ulbin, Kacper Ulbin oraz Kacper Bujakiewicz wraz z trenerami. Łącznie, wystartowali w dziewięciu kategoriach.

Zawody w ramach Pucharu Polski są sprawdzianem dla kadry narodowej. Najlepsi muszą tam przyjechać i się pokazać. Jeśli ktoś nie przyjeżdża, w kadrze się nie liczy - podkreśla trener IN NAE Paweł Jóska.

Z medalem z imprezy wrócił Kacper Bujakiewicz. Zajął trzecie miejsce - pośród 65 zawodników - w technikach specjalnych juniorów. Był także dwukrotnie dziewiąty w innych konkurencjach. 

Jestem zadowolony z wyników, ale będę pracował dalej, by były w przyszłości jeszcze lepsze - podkreślił Kacper Bujakiewicz. - Celem na ten rok jest zdanie na czarny pas i walka o to, by zdobyć upragniony tytuł Mistrza Polski. Mam nadzieję, że jest to realne - dodał.

Powalczy o występ w kadrze

Siódmą, dziewiątą i piętnastą lokatę w kategorii juniorów zajmował Antoni Ulbin.

Antek stoczył 3 walki. Trafił do repasaży. W nich, w drugiej walce przegrał. Niestety, tym razem zakończył zmagania bez medalu. Jednak stoczył pięć walk, a to sporo - podkreśla Paweł Jóska.

Dodaje, że talent i umiejętności młodego taekwondzisty dostrzegli trenerzy kadry Polski. Zawodnik ma szansę w tym roku zostać reprezentantem kraju. Stawia sobie także ambitne cele.

Celem jest mistrzostwo Polski w testach siły - przyznaje Antoni Ulbin, dodając, że postara się także jak najlepiej zaprezentować w układach, a także wywalczyć miejsce w kadrze Polski.

W czołówce

Wysokie lokaty w imprezie w Nowej Rudzie zajął także Kacper Ulbin. Był piąty i siódmy. Z kolei, Emilia Ulbin zajęła siedemnastą lokatę w układach. Jak podkreśla Paweł Jóska, taekwondzistka wraca do formy stopniowo po odniesionej w poprzednim roku kontuzji kolana.

Wyniki w Nowej Rudzie:

Kacper Bujakiewicz
3. miejsce - techniki specjalne juniorów
9. miejsce - układy juniorów KUP
9. miejsce - walki juniorów 1 KUP - DAN -62 kg

Emilia Ulbin
17. miejsce - układy juniorek - DAN

Antoni Ulbin
7. miejsce - walki juniorów 1 KUP - DAN +75kg
9. miejsce - układy juniorów - DAN
15. miejsce - techniki specjalne juniorów

Kacper Ulbin
5. miejsce - walki seniorów 5-1 KUP
7. miejsce - walki seniorów -85 kg

Dziś, 12 marca, wystartują w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w Stęszewie. Są to pierwsze eliminacje do Mistrzostw Polski. W środę, 9 marca, uczestniczyliśmy w ich treningu. Zobacz zdjęcia w galerii.

Rawicki klub wspiera także Ukraińców i zaprasza na darmowe treningi. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE