Autor: | Zdjęcie: Bartosz Kowalski

Derby powiatu w Bojanowie. Ogromna frekwencja na trybunach, cztery bramki i mecz pełen emocji [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
42

foto Bartosz Kowalski

SportDawno na trybunach klasy okręgowej, w której startuje większość drużyn z powiatu rawickiego, nie widzieliśmy takiej frekwencji, jaka była wczoraj (30.03.2024 r.) w Bojanowie. Przybyli kibice mieli co oglądać, bowiem spotkanie było bardzo emocjonujące. Padły w nim cztery bramki.

Derby powiatu rawickiego w Bojanowie, w których Ruch mierzył się z Sarnowianką Sarnowa, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Niemały wpływ na frekwencję miała pogoda, która była idealna, by zasiąść na trybunach i obejrzeć mecz w wolne, sobotnie popołudnie. Według szacunków organizatorów, starcie oglądało ponad 500 osób.

Spotkanie było bardzo emocjonujące, obfitowało w dobre akcje, cztery bramki i sporą ilość kartek, pokazywanych przez sędziego - Kacpra Kendzię.

Derby powiatu w Bojanowie. Trafienie gości

Obie ekipy grały z pełnym zaangażowaniem. Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać. Trafienie padło już w 10. minucie spotkania. Bramkę zdobyła Sarnowianka. Na uderzenie z lewej strony boiska, z rzutu wolnego, zdecydował się Mateusz Straburzyński. Piłki posłanej w pole karne nikt nie dotknął i zatrzepotała w siatce.

Pracy nie brakowało także arbitrowi. W 12. minucie żółtą kartką ukarany został Mikołaj Cheba z Ruchu. W 35. minucie tym razem goście ujrzeli żółty kartonik - zobaczył go Kacper Stachowiak.

Ruch starał się o odrobić straty. Gospodarze wyrównali w 39. minucie, kiedy ekipa z Bojanowa przeprowadziła atak. O wykończenie tej akcji zadbał Wojciech Hankiewicz, który pewnym strzałem zapewnił remis w meczu. Do końca pierwszej połowy ten wynik się nie zmienił.

W przerwie odbył się konkurs rzutów karnych dla najmłodszych kibiców. W bramce stanął bramkarz Ruchu Waldemar Gorszki. Do wygrania były klubowe gadżety.

Ruch Bojanowo na prowadzeniu

Po zmianie stron, gospodarze szybko wyszli na 2:1. W 48. minucie faulowany w polu karnym rywala był Mikołaj Cheba. Sędzia wskazał na wapno. Mikołaj Cheba pewnym strzałem zdobył bramkę dla swojej drużyny.

W drugiej połowie sędzia Kacper Kendzia pokazał także więcej żółtych kartoników. Te ujrzeli Miłosz Lokś i Maciej Szykuła z Ruchu oraz Mateusz Straburzyński z Sarnowianki.

Przyjezdni próbowali odrobić straty. Ruszyli do śmielszych ataków, z kolei gospodarze groźnie kontrowali. Nieubłaganie zbliżał się koniec spotkania. Sędzia doliczył pięć minut do regulaminowego czasu gry. Była to ostatnia szansa dla Sarnowianki, którą wykorzystał... Ruch.

W szóstej minucie doliczonego czasu gry, będąc przy narożniku boiska, dwóch zawodników okiwał Ryszard Lipowicz. Zawodnik Ruchu dostrzegł lepiej ustawonego kolegę. Podał do Damiana Grzybowskiego. Ten uderzył na bramkę. Na linii strzału znalazł sie Grzegorz Berger, który zmienił tor lotu piłki, a ta wpadła do siatki.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Ruchu.

Spięcie kibiców w trakcie derbów powiatu rawickiego

Od pewnego czasu najbardziej zagorzali kibice Ruchu i Sarnowianki nie pałają do siebie sympatią. Tydzień temu, w meczu Sarnowianki z MTS-em Pawłowice, kibice "Koziarów" nieprzychylnie wypowiadali się na temat drużyny z Bojanowa.

We wczorajszym meczu fani bojanowskiego Ruchu byli wspierani byli przez grupę kibiców Zjednoczonych Pudliszki. Niewielka grupa kibiców z Sarnowy także przybyła do Bojanowa. Obie ekipy wymieniały się "wiązankami".

Następne mecze przed Ruchem i Sarnowianką

Podopieczni Andrzeja Loksia zajmują w ligowej tabeli 10. pozycję - z dorobkiem 23 punktów. Na następne spotkanie Ruch uda się do Bucza na mecz z tamtejszym Heliosem, który w tabeli jest dwa miejsca wyżej. Początek meczu w niedzielę, 7 kwietnia, o godzinie 12:00.

Z kolei, Sarnowianka zajmuje 12. pozycję w tabeli - z dorobkiem 20 punktów. Kolejny mecz ekipa z Sarnowy zagra na "Leśnym". Ich przeciwnikiem będzie drużyna Sokoła Chwałkowo. Początek meczu w sobotę, 6 kwietnia, o godzinie 15:00.

Ruch Bojanowo - Sarnowianka Sarnowa 3:1 (1:1)
Bramki dla Ruchu: 39' Wojciech Hankiewicz, 48' Mikołaj Cheba, 90+6' Grzegorz Berger
Skład Ruchu: M. Pastor, G. Berger, M. Cheba (86' M. Jarczewski), W. Grygowski, W. Hankiewicz (86' A. Ziemliński), S. Juszczak (68' D. Grzybowski), R. Lipowicz, Z. Lipowicz, M. Lokś, M. Poprawa (68' M. Szykuła), Ł. Szczepański (72' M. Sikora)

Bramka dla Sarnowianki: 10' Mateusz Straburzyński
Skład Sarnowianki: P. Wojtyczka, S. Dolata, M. Górniak (88' K. Adamczak), K. Jabłoński (70' D. Plota), P. Kowalski (60' M. Gąsiorowski), D. Kramarczyk, A. Pawlak, J. Siecla, P. Skrzypczak, K. Stachowiak, M. Straburzyński