Oliwier Frąckowiak z brązem, rekordem życiowym i powołaniem do kadry Polski U18

Autor: | Zdjęcie: MUKS Kadet Rawicz

Oliwier Frąckowiak z brązem, rekordem życiowym i powołaniem do kadry Polski U18 - Zdjęcie główne

Oliwier Frąckowiak z trenerką Aldoną Świtałą (z prawej) | foto MUKS Kadet Rawicz

SportŚwietne wiadomości napłynęły z Lublina. We wschodniej części kraju odbywają się lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski U18. Do rywalizacji w biegu na 400 metrów przystąpił Oliwier Frąckowiak.

Zawodnik Kadeta Rawicz jest utalentowanym lekkoatletą. Świetne wyniki odnosi w biegach. W styczniu wywalczył mistrzostwo Wielkopolski w hali na dystansie 300 metrów i brązowy medal w kraju w lutym.

Mieszkaniec gminy Pakosław świetnie prezentuje się też na otwartych obiektach. Oliwier Frąckowiak wywalczył mistrzostwo Wielkopolski w biegu na 400 metrów. W czerwcu uzyskał rezultat 49,90". Wynik ten poprawiał w kolejnych zawodach w Gdańsku i Oleśnicy. Nie były to jednak imprezy docelowe. Zawodnik wywalczył prawo rywalizacji w mistrzostwach kraju w swojej kategorii wiekowej, a jednocześnie 30. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Lublinie.

W biegu eliminacyjnym na 400 metrów reprezentant Kadeta uzyskał nowy rekord życiowy 49,30, co zapewniło mu awans do finału. Tam dał z siebie jeszcze więcej. W finale Oliwier Frąckowiak pobiegł rewelacyjnie. Rezultat 48,88" zapewnił lekkoatlecie z Chojna brązowy medal mistrzostw Polski U18. Wygrał Stanisław Strzelecki z Bolesłavii Bolesławiec.

Oliwier Frąckowiak wywalczył prawo startu w mistrzostwach Europy U18. Wydarzenie zaplanowano w Bańskiej Bystrzycy w Słowacji za dwa tygodnie.