Ostatni mecz w sezonie zakończony porażką. Rawicz uległ Poznaniowi [ZDJĘCIA]

Ostatni mecz w sezonie zakończony porażką. Rawicz uległ Poznaniowi [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
37

Sport Ostatni mecz w sezonie rozegrali w minioną niedzielę zawodnicy RAF Futsal Team Rawicz. Przeciwnikiem rawickiej ekipy była drużyna Futsal Poznań. Gospodarze na pewno widzieli zakończenie sezonu w inny sposób niż to faktycznie się stało.

Już od kilku meczy drużyna RAFu ma ewidetne problemy z płynnym rozgrywaniem akcji. Wygląda to tak jakby każdy z zawodników chciał zostać bohaterem na własną rękę, a nie działając zespołowo, a to w przypadku futsalu, który jest bardzo techniczny nie skutkuje dobrymi wynikami. Na domiar złego działacze rawickiego futsalu zmagali się z licznymi kontuzjami.

Ostatni mecz przegrany

Faktyczne problemy RAFu dało zauważyć się także w ostatnim meczu sezonu przeciwko Futsalowi Poznań. Wyraźnie zauważalne były problemy z zgraniem drużyny - poszczególni zawodnicy nie mogli do końca się porozumieć, co bardzo szybko wpłynęło na przejęcie prowadzenia przez ekipę gości, która tego dnia była wyraźnie lepsza. Nawet jeśli rawiczanie dobijali się do bramki swoich rywali to efektywnymi obronami chwalili się bramkarze gości.

W pierwszej połowie Rawicz trafił raz - w 17. minucie do bramki rywala trafił Anouar Rejeb. Na koniec tej części meczu po rawickiej stonie nie było się z czego cieszyć, bowiem zakończyła się ona wynikiem 1:4.

Druga połowa nielepsza

W szatni w trakcie przerwy odbył się niezły "team spirit". To nie przyniosło jednak większych efektów. Strat nie udało się odrobić, bowiem RAF do bramki gości trafił tylko raz - z rzutu karnego w 19. minucie trafił Michał Hajduk, a i drużyna z Poznania również doliczyła kolejne trafienie do swojego dorobku. Mecz zakończył się wynikiem 2:5. Był to ostatni mecz dla rawickiej ekipy w sezonie 2023/2024.

Niestety nie umiemy przełożyć tego co robimy na treningach na mecze.  To jest jedyna  praktycznie przyczyna w większości porażek. Nie ma tego co było na początku sezonu gdzie trenowaliśmy i wychodziło, każdy wiedział co ma robić, a od pewnego czasu tego po prostu brakuje. Gratulujemy drużynie z Poznania, bo granie w futsalu to mają we krwi i to było widać. U nas tej gry dzisiaj zabrakło - mówił po meczu Adrian Kociemba, prezes RAFu.

Co dalej?

Jak się dowiedzieliśmy - działacze chcą wystapić w przyszłosezonowych rozgrywkach. Planowana jest także mocna przebudowa zespołu.

Plany na przebudowe zespołu są. Pierwsze rozmowy już ruszył, bo to już trzeba rozmawiać. Mamy kilka fajnych tematów i jeśli wszystkop pójdzie po naszej myśli to będziemy szczęśliwi, choć wiemy, że nie zawsze wszystko wypala. Połowa obecnego składu gra na trawie i halę traktuje dodatkowo, a tak nie może być. Tu trzeba właśnie halę traktować piorytetowo - dodał prezes klubu.

Działacze walczą o to, by w przyszłych rozgrywkach wystartować.

Robimy wszystko by to nie był projeky jedno czy dwuroczny. Wiele planów nam nie wyszło, bo wszystko rozbija się oczywiście o pieniądze. We dwie, trzy osoby też nie zawsze udaje nam się wszystko załatwić, ale staramy się i działamy dalej - zapewnia Kociemba.

RAF Futsal Team Rawicz - Futsal Poznań 2:5 (1:4)
Bramki dla RAFu: 1pł. 17' Anouar Rejeb, 2pł. 19' Michał Hajduk