Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego. Rawiczanie w czołówce

Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego. Rawiczanie w czołówce - Zdjęcie główne
7

SportSześć medali w Kożuchowie wywalczyli sportowcy z klubu UKS Szóstka Rawicz. Wystartowali w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubuskiego.

Sobotnią imprezę (12 października) zorganizował klub UKS Ippon Kożuchów.

Na Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego udało się dziewięcioro naszych judoków. Rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych U11 oraz U13. Nasi zawodnicy walczyli bardzo dzielnie - podkreśla trenerka Katarzyna Werner z rawickiej "Szóstki".

Jej podopieczni wywalczyli sześć medali. Ze złotem wracały Kira Andreieva i Ira Andreieva. Srebro wywalczyły Katarzyna Balcerek i Emilia Siecla, a brąz zawisł na szyjach Bogny Zachary i Tymoteusza Szynalskiego. Filip Marczewski, Antoni Rurek oraz Bruno Einbacher zajęli miejsca poza podium. Chłopacy musieli uznać wyższość swoich rywali.

Już w najbliższą sobotę (19 października) zaplanowano Rawicki Turniej Judo. Odbędzie się w hali Szkoły Podstawowej w Sierakowie. Początek imprezy o godz. 10.00. Wydarzenie odbędzie się już po raz dwudziesty.