Pech Pelikana

Pech Pelikana - Zdjęcie główne

W 1. kolejce obecnego sezonu w Belęcinie, Pelikan przegrał 2:1 z miejscowym Piastem. Podopieczni Bojdo bardzo chcieli się zrewanżować za tamtą porażkę.

Od pierwszego gwizdka pojedynku w Dębnie Polskim, miejscowi przejawiali większą ochotę do gry. Pelikan raz za razem nękał defensywę przyjezdnych. W 10. minucie wynik tego spotkania otworzył Marek Bagiński, który wykorzystał akcję Wojciecha Niedźwiedzkiego. Pelikan starał się podwyższyć, ale boczny wiatr przeszkadzał jednym i drugim. To co nie udało się gospodarzom, powiodło się gościom. W 20. minucie wykonywali rzut rożny, po którym nastąpiło małe zamieszanie i jeden z zawodników Piasta skierował piłkę do siatki. Nieszczęście miejscowych trwało nadal, ponieważ tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę, Piast zdołał wyjść na prowadzenie. Po przerwie Pelikan wyszedł mocno zdeterminowany, ale na wyrównujące trafienie czekać trzeba było do 66. minuty. Na listę strzelców tym razem wpisał się Norbert Hodura. Gdy wydawało się, że drużyny podzielą się punktami, Piast przeprowadził zabójczą kontrę.

Więcej o tym meczu we wtorkowym wydaniu "ŻR".

Pelikan Dębno Polskie - Piast Belęcin 2:3 (1:2)

1:0 - Marek Bagiński (10'), 2:2 - Norbert Hodura (66')

Pelikan: Paweł Niedbała - Kacper Szczęsny (59'Andrzej Nowak), Patryk Juskowiak, Tomasz Ekstedt (72'Krzysztof Czerwiński), Jakub Ryznar (55'Bartłomiej Guzy), Adrian Kaiser (83'Damian Drewniak), Bartosz Chociaj, Mikołaj Mądry (46'Andrzej Niedźwiedzki), Norbert Hodura, Marek Bagiński, Wojciech Niedźwiedzki