Pierwszy krok do awansu wykonany

Pierwszy krok do awansu wykonany - Zdjęcie główne

Rawia Rawicz jest bliska awansu do kolejnej rundy fazy play off. W sobotnim spotkaniu wyjazdowym podopieczni Marka Lebiedzińskiego pokonali Mistrza Polski U-20 - ekipę Asseco II Gdynia 66:72 (13:18, 19:15, 18:20, 16:19).

Rawiczanie prowadzili przez większość część tego spotkania, jednak gospodarze kilkukrotnie niwelowali przewagę rywali. Nerwowo zrobiło się zwłaszcza w ostatniej kwarcie, kiedy na kilka minut przed końcem spotkania na prowadzenie wyszło Asseco. Rawia zachowała jednak zimną krew i zdołała odskoczyć miejscowym graczom na kilka punktów.

Już za tydzień w sobotę (9.04) w sierakowskiej sali odbędzie się mecz rewanżowy. Jeśli rawiczanie odniosą drugie zwycięstwo, awansują do III rundy play off. Jeśli natomiast ulegliby rywalom, konieczne będzie rozegranie trzeciego meczu w Gdyni.