Ostatnia piłkarska kolejka w powiecie rawickim za nami. Czas nas letnią przerwę

Autor: | Zdjęcie: FB Orla Jutrosin

Ostatnia piłkarska kolejka w powiecie rawickim za nami. Czas nas letnią przerwę - Zdjęcie główne

foto FB Orla Jutrosin

SportMiniony weekend upłynął pod znakiem ostatniej kolejki piłkarskich zmagań w klasie okręgowej oraz V Lidze, w których rywalizują drużyny z powiatu rawickiego. Dla dwóch zespołów był to prawdopodobnie ostatni występ na obecnym szczeblu rozgrywek.

Ostatnia, 30. kolejka meczów w V Lidze i klasie okręgowej zwiastowała nadejście przerwy w rozgrywkach do następnego sezonu. Z powiatu rawickiego na dwóch szczeblach rywalizowało łącznie sześć drużyn.

Wygrana Rawii na finał rozgrywek V Ligi

Jedyną zespołem z powiatu rywalizującym w Red Box V Lidze jest Rawia Rawicz. W ostatnim meczu kolejki, na stadionie przy ulicy Spokojnej podopieczni Marka Nowickiego podejmowali Pelikana Grabów. Bardzo szybko, bo już w 2. minucie, wynik spotkania otworzyli goście. Nie trzeba było jednak długo czekać na wyrównanie. W 8. minucie błąd popełnił zawodnik Pelikana, czego efektem była bramka samobójcza. Dwie minuty później Stanisław Herman zdobył gola, dzięki któremu Rawia wyszła na prowadzenie. Do końca pierwszej części gry kolejne bramki już nie padły. W 53. minucie drugiej połowy Seweryn Materkowski podwyższył prowadzenie gospodarzy. Goście odpowiedzieli bramką w 88. minucie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2. Rawia sezon zakończyła na 9. miejscu w tabeli, z dorobkiem 35 punktów.

Rawia Rawicz - Pelikan Grabów 3:2 (2:1)
Bramki dla Rawii: 8' bramka samobójcza, 10' Stanisław Herman, 53' Seweryn Materkowski

Jak poszło naszym drużynom w ostatniej kolejce Red Box klasy okręgowej?

Ruch Bojanowo swój ostatni mecz rozgrywał na wyjeździe u - jak się po spotkaniu okazało - mistrza ligi - Wisły Borek Wielkopolski. Zawodnicy Ruchu nie zdobyli w tym meczu żadnej bramki, natomiast gospodarze aż cztery. Już w 8. minucie padło pierwsze celne trafienie. Kolejne miały miejsce dopiero w drugiej połowie - w 50., 74., i 88. minucie. Ruch sezon zakończył na 7. miejscu w tabeli, z dorobkiem 46 punktów.

Wisła Borek Wielkopolski - Ruch Bojanowo 0:4

Orla ostatni mecz także rozgrywała na wyjeździe. Przeciwnikiem zawodników trenera Michała Niestrawskiego był Promień Krzywiń. Mecz zdecydowanie ułożył się po myśli ekipy z Jutrosina. Wygrali oni bowiem 3:1. Pierwsza bramka padła w 19. minucie jej strzelcem był Hubert Grzywaczewski. W 34. minucie Orla prowadziła już dwiema bramkami - strzelcem drugiego celnego trafienia był Mateusz Świątek. Trzy minuty później goście nawiązali kontakt strzelając - jak się później okazało - jedynego gola w meczu. W drugiej połowie, a konkretniej w 51. minucie, Orla powiększyła przewagę i prowadziła 3:1 - strzelcem bramki był ponownie Hubert Grzywaczewski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3. Orla sezon zakończyła na 4. pozycji w ligowej tabeli, z dorobkiem 60 punktów.

Promień Krzywiń - Orla Jutrosin 1:3 (1:2)
Bramki dla Orli: 19' Hubert Grzywaczewski, 34' Mateusz Świątek, 51' Hubert Grzywaczewski

Sarnowianka w ostatniej kolejce na stadionie leśnym podejmowała Sokoła Kaszczor. Na pierwszą bramkę kibice musieli chwilę poczekać, bowiem padła ona dopiero w 36. minucie spotkania. Na prowadzenie wyszła Sarnowianka - po celnym strzale Michała Gąsiorowskiego. Wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Bardzo długo Sarnowianka prowadziła - do wyrównania doszło w 88. minucie spotkania. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ale w doliczonym czasie gry ponownie dobre trafienie zanotował Michał Gąsiorowski, który zapewnił gospodarzom zwycięstwo. Sarnowianka sezon kończy z dorobkiem 34 punktów na 10. miejscu w tabeli.

Sarnowianka Sarnowa - Sokół Kaszczor 2:1 (1:0)
Bramki dla Sarnowianki: 36' Michał Gąsiorowski, 90+1' Michał Gąsiorowski

Awdaniec Pakosław na własnym stadionie gościł Sokoła Chwałkowo. Już w 10. minucie goście wyszli na prowadzenie. Gospodarze wyrównali dopiero w 38. minucie spotkania - po strzale Kacpra Goliny. Jednak długo remisem się nie nacieszyli, bo dwie minuty później goście znów byli na prowadzeniu. Zawodnicy z Pakosławia długo starali się o kolejną bramkę - udało się to dopiero w 75. minucie. Na remis gola strzelił Dominik Lorek. Do końca meczu więcej bramek nie padło. Awdaniec sezon kończy na 15. miejscu z dorobkiem 16 punktów.

Awdaniec Pakosław - Sokół Chwałkowo 2:2 (1:2)
Bramki dla Awdańca: 38' Kacper Golina, 75' Dominik Lorek

Sparta na własnym obiekcie podejmowała drużynę Rydzyniaka Rydzyna. Pierwsze skuteczne trafienie padło w 21. minucie. Na prowadzenie wyszła ekipa z Miejskiej Górki, po bramce Roberta Siecli. Od 36. minuty goście grali w osłabieniu, po tym jak jeden z zawodników ujrzał czerwony kartonik od sędziego. Pod względem bramek druga połowa rozpoczęła się w 50. minucie - przewagę powiększyła Sparta, po bramce Michała Łysiaka. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. Sparta po 30 kolejkach zajmuje 14. miejsce w tabeli, z dorobkiem 25 punktów.

Sparta Miejska Górka - Rydzyniak Rydzyna 2:0 (1:0)
Bramki dla Sparty: 21' Robert Siecla, 50' Michał Łysiak

Jeszcze jest nadzieja....

Dla Awdańca i Sparty 30. kolejka była prawdopodobnie ostatnią w klasie okręgowej. O tym, że Awdaniec spadnie było wiadomo już od jakiegoś czasu - wyniki drużyny nie pozwalały na wyjście ze strefy spadkowej. Sparta także musiała walczyć o podniesienie się w ligowej tabeli, ale to się nie udało. Może jednak wydarzyć się sytuacja, w której drużyna z A klasy nie będzie chciała uczestniczyć w rozgrywkach na szczeblu klasy okręgowej, co spowoduje zwolnienie miejsca dla spadkowicza - taką sytuację Sparta już przeszła. O tym, na jakim szczeblu obie ekipy finalnie będą grały w przyszłym sezonie dowiemy się za jakiś czas.