Polska wygrała z Wyspami Owczymi. Karol Świderski z asystą

Autor: | Zdjęcie: Dawid Bela (archiwum)

Polska wygrała z Wyspami Owczymi. Karol Świderski z asystą - Zdjęcie główne

foto Dawid Bela (archiwum)

SportZ Polakami czwarte spotkanie w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. W meczu z Wyspami Owczymi wystąpił Karol Świderski.

Podczas meczu Polska - Wyspy Owcze rawiczanin wszedł na murawę w 59. minucie. Zastąpił Arkadiusza Milika. W tym momencie Polacy remisowali z Farerami 0:0.

W 73. minucie wynik spotkania otworzył Robert Lewandowski. Wykorzystał rzut karny podyktowany po wcześniejszym zagraniu piłki ręką przez jednego z obrońców gości w szesnastce. Dziesięć minut później asystę zanotował Karol Świderski. Podał do Roberta Lewandowskiego, który pokonał bramkarza Wysp Owczych po raz drugi. Mecz zakończył się rezultatem 2:0.

Polacy wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli grupy E. Biało-Czerwoni zgromadzili sześć punktów. Na pierwszym miejscu są Czesi (8 punktów), za nimi są Albańczycy (7). Przed Polakami starcie z Albanią na wyjeździe. Spotkanie zaplanowano na 10 września.

Dla Karola Świderskiego to 23. spotkanie w barwach polskiej reprezentacji. Strzelił w nich dziewięć bramek. W meczu z Farerami wychowanek Rawii Rawicz zanotował drugą asystę w kadrze.