Porażka KA 4, Sparty i Ruchu. Zwycięstwo Pelikana [ZDJĘCIA]

Sport Inauguracyjne spotkanie za KA 4 resPect. W pierwszej kolejce sezonu 2021/2022 III ligi makroregionalnej podopieczne Filipa Kolasy podejmowały na boisku w Pakosławiu GOSRiT Luzino.

W początkowej fazie spotkania dobrze radziły sobie zawodniczki KA 4. Bramki strzelić jednak nie zdołały.

"Cios" wyprowadziły natomiast przyjezdne. Bramki padły w 19. i 26. minucie

Mieliśmy fajne otwarcie, te pierwsze 20 minut nas pozytywnie zaskoczyło. Fajna wtedy rozsądna gra, dużo gry fajnymi podaniami, przemyślane te decyzje - powiedział po meczu trener KA 4, Filip Kolasa.  - Jak się nie wykorzystuję sytuacji to tak później jest, że je wykorzystuje rywal i w 19 minucie padła bramka dla przeciwniczek. Za chwilę powtórka sytuacji i przegrywamy pierwszą połowę 2:0 - dodał trener KA 4.

Po zmianie stron, KA 4 starało się odrobić straty.

W drugiej połowie zespół pokazał charakter, chciał ten wynik wyprowadzić. Stwarzaliśmy trochę więcej tych sytuacji. Zabrakło finalizacji - ubolewał Filip Kolasa.

W sezonie 2021/2022 zaszły spore zmiany w KA 4. Ekipa występuje w nowym, młodszym składzie. Z klubu odeszło kilka zawodniczek, a do zespołu dołączyły piłkarki, które w poprzednim sezonie grały w młodziczkach.

Brakuje nam tych osób. Obecnie zespół składa się z 15 zawodniczek. Dwie dziewczyny przeszły do pierwszej ligi, dwie zakończyły swoją przygodę z piłką nożną - podsumował trener.

KA 4 resPect Girls - KTS-K GOSRiT Luzino 0:2
Bramki: 0:1 (19’), 0:2 (26’)
Skład KA 4: A. Dworniczak - Z. Łagoda, D. Bańkowiak, I. Chuda (55’ W. Podworska), W. Roszkowiak, A. Polowczyk, Z. Śniegucka, J. Kołodziejczak, W. Nowak, A. Jasiak, N. Andrzejczak

Zwycięstwo Pelikana

Pogoń Śmigiel zameldowała się w Dębnie Polskim. Rywalizowała z miejscowym Pelikanem. Goście wyszli na prowadzenie w 30. minucie. Było to ich jedyne prowadzenie w meczu. Długo na wyrównanie nie trzeba było czekać. Pod koniec pierwszej połowy Patryk Biegała wyrównał. Po przerwie, do głosu doszli gospodarze. Strzelili kolejne trzy bramki. Ostatecznie podopieczni Łukasza Bojdy wygrali 4:1.

Pelikan Dębno Polskie - Pogoń Śmigiel 4:1
Bramki: 0:1 (30’), 1:1 (44’ Biegała), 2:1 (48’ Gmerek), 3:1 (55’ Biegała), 4:1 (94’ Szaroleta)
Skład Pelikana: K. Machowiak, K. Kendzia, W. Niedźwiecki, K. Szaroleta, J. Ryznar (51' Bagiński, 87' N. Kendzia), B. Chociaj (79' Brzozowski), A. Wąchała, D. Gmerek, F. Bojdo, P. Biegała (82' Szynkarek), M. Nowicki (85' Staniszewski)

Porażka Sparty i Ruchu

Drugą porażkę w sezonie Red Box klasy okręgowej gr. 5 ponieśli zawodnicy Sparty. Grali na wyjeździe z MTS-em Pawłowice. Zdecydowanie skuteczniejsi byli zawodnicy z powiatu leszczyńskiego. Strzelili pięć bramek. Jedyne trafienie dla ekipy z miasta nad Balatonem zanotował Dawid Durczewski. MTS - Sparta 5:1

Ruch Bojanowo grał na wyjeździe z Rywal-Ewmar Kurza Góra. Gospodarze po siedmiu minutach prowadzili już 2:0. Gola kontaktowego strzelił w dziewiątej minucie Ryszard Lipowicz. Więcej trafień goście nie zanotowali. Kolejnego gola strzelili w 78. minucie. Wynik 3:1 utrzymał się do końca spotkania.

Dziś w rozgrywkach Proton klasy A zagrają: Sarnowianka u siebie o godz. 15.00 ze Zjednoczonymi Pudliszki, a na wyjeździe z Gladiatorami Pieruszyce Orla Jutrosin (godz. 14.00), a z Lasem Kuczków - Awdaniec Pakosław (godz. 13.00).