Porażka w ostatnim meczu na własnym obiekcie. Rawia uległa Krobiance [FOTO]

Sport Ostatni mecz na domowym obiekcie rozegrali w sobotę (12.11.2022r.) zawodnicy Rawii Rawicz. Przeciwnikiem podopiecznych Marka Nowickiego była Krobianka Krobia, która z Rawicza wywiozła komplet punktów.

Pierwszy gwizdek sędziego kibice zebrani na stadionie przy ulicy Spokojnej w Rawiczu usłyszeli o godzinie 13:00. Piłkarze rawickiej drużyny przed własną publicznością chcieli pokazać się z najlepszej strony, bowiem było to ostatnie spotkanie Rawii na własnym obiekcie w tej rundzie. Na papierze lepsza była Krobianka, która w ligowej tabeli jest zdecydowanie wyżej.

Pierwsza połowa przebiegała całkiem spokojnie, obie ekipy nacierały na bramkę swoich rywali. Długo trzeba było czekać na pierwsze bramki w meczu. Mimo wielu akcji pierwsze trafienie padło dopiero w 43. minucie spotkania. Błąd obrońcy Rawii - Sebastiana Orłowskiego wykorzystali goście z Krobii wychodząc na prowadzenie w meczu wynikiem 1:0. Do końca pierwszej połowy w wyniku nic się nie zmieniło.

W drugiej części meczu zdecydowanie było widać defensywną postawę Krobianki, a Rawia zaczęła grać ofensywniej. Każdy stały element gry, przejęcie piłki czy kontratak dla Rawii był na wagę złota. Zawodnicy z Krobii chcieli za wszelką cenę utrzymać wygraną pozycję lub ewentualnie powiększyć swoją przewagę. Z każdą minutą gra była o wiele bardziej nerwowa, stąd też po niektórych decyzjach sędziego zawodnicy wyraźnie okazywali swoje niezadowolenie.

Rawii nie brakowało sytuacji dających szansę na wyrównanie wyniku spotkania - do tego jednak nie doszło. Krobianka z zimną krwią broniła własnego pola karnego do czasu ostatniego gwizdka sędziego. Po meczu, zawodnicy Krobianki nie kryli radości.

Po 13 meczach Rawia w ligowej tabeli zajmuje 10. pozycję z dorobkiem 17 punktów. Ostatnie spotkanie jesiennej rundy podopieczni Marka Nowickiego rozegrają w Kaliszu. Przeciwnikiem rawiczan będzie KKS 1925 II Kalisz.

Rawia Rawicz - Krobianka Krobia 0:1 (0:1)