Reklama

Posypały się życiówki lekkoatletów z Rawicza i Bojanowa

Opublikowano:
Autor:

Posypały się życiówki lekkoatletów z Rawicza i Bojanowa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport

Dziś w Słupsku zakończyły się Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce do lat 16 (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego). W imprezie wystartowali przedstawiciele MUKS Kadet Rawicz i MUKS Szok Bojanowo. Wszyscy poprawili rekordy życiowe.

Z Kadeta wystartowali trzej zawodnicy: Aleksander Bańkowski, Fabian Czerniak i Jakub Mamot. Dla dwóch ostatnich to debiut na imprezie rangi mistrzowskiej.

W wieloskoku Aleksander Bańkowski znalazł się na najbardziej pechowym dla sportowca miejscu. Był czwarty. Zmagania zakończył z wynikiem 12.30m. W tej samej konkurencji startował Jakub Mamot. Uzyskał rezultat 11,20m. Został sklasyfikowany na 15. lokacie.

Aleksander Bańkowski i Fabian Czerniak wzięli udział w biegu na 200 m ppł. Na mecie zameldowali się z czasami odpowiednio: 28,75 sek. i 29,72 sek. Zajęli 16. i 29. miejsce. W biegu na 110 m ppł wystartował Jakub Mamot. Uzyskał wynik 18,05 sek i zajął 20. lokatę. 

Z klubu MUKS Szok Bojanowo na mistrzostwach wystartowali: Zuzanna Skrzypczak i Franciszek Zuter. - Moi zawodnicy pokazali charakter i "zimną" głowę - podkreśla trener MUKS Szok Maciej Ratajczak. Zuzanna Skrzypczak w skoku w dal - z wynikiem 5.09m - zajęła siódmą lokatę. Zawodniczka wystartowała także w wieloskoku. Była szósta z wynikiem 10.58m. Franciszek Zuter wrócił do lekkoatletycznych zmagań po kontuzji. W wieloskoku uzyskał rezultat 11.61m. Zajął dziesiątą lokatę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE