Autor: | Zdjęcie: FB Rawia Rawag Rawicz

Przyjezdni lepsi w sali Szkoły Podstawowej numer 4 w Rawiczu. Rawia poległa w meczu z ekipą z Gniezna - Zdjęcie główne

foto FB Rawia Rawag Rawicz

Sport Porażką Rawii zakończyło się spotkanie w sali rawickiej "czwórki" z drużyną Sklep Polski Formaton Gniezno. Najlepiej punktującym zawodnikiem gospodarzy był Szymon Maciołek.

W ramach VII kolejki 3 Ligi Mężczyn grupy A2 do koszykarskiej rywalizacji w sali rawickiej "czwórki" przystąpiły drużyny Rawii Rawag Rawicz oraz Polski Sklep Formaton Gniezno. Gospodarze spotkania na początku radzili sobie całkiem nieźle, ale w kolejnych kwartach goście z Gniezna powiększali swoją przewagę.

Pierwsza kwarta była stosunkowo wyrównana, choć ostatecznie lepiej zakończyli ją gospodarze, którzy łącznie rzucili 19 punktów, goście punktów rzucili 17. Zawodnicy z Gniezna w drugiej kwarcie wypracowali zdecydowanie większą dominację, bowiem w tej części meczu różnica zdobytych punktów wynosiła 10. Po drugiej kwarcie ośmiopunktową przewagę miała drużyna z Gniezna, wówczas na tablicy widniał wynik 37:45.

Trzecia kwarta to kolejne mocne uderzenie ze strony gości. Gnieźnianie do kosza rzucili łącznie za 20 punktów, zaś ekipa z Rawicza tylko 9. Powiększenie przewagi przez gości do 19 punktów na pewno nie podobało się gospodarzom, którzy w ostatniej części meczu próbowali nawiązać równą walkę. Wynik czwartej kwarty był bardziej wyrównany niż ten z trzeciej, ale ciągle lepsi byli goście, którym udało się powiększyć przewagę o kolejne 5 punktów.

Na koniec spotkania widniał wynik 72:96, a co za tym idzie - goście z Gniezna mogli cieszyć się zainkasowaniem pełnej puli punktowej.

Dotychczas ekipa Rawii wygrała tylko jedno spotkanie - był to mecz na wyjeździe w Lesznie. W pozostałych spotkaniach nie udało zdobywać się punktów. Taki bilans daje zespołowi z Rawicza ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Następna szansa na poprawienie swojej sytuacji w tabeli będzie już w sobotę, 16 grudnia. Podopieczni grającego trenera Szymona Maciołka na mecz wybiorą się do Nowego Tomyśla. Początek spotkania o 18:00.

Rawia Rawag Rawicz - Polski Sklep Formaton Gniezno 72:96