Przywieźli medale z Mistrzostw Wielkopolski

Sport W Nowym Tomyślu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski LZS w podnoszeniu ciężarów do lat 15. W imprezie wystartowali zawodnicy bojanowskiego klubu Sztanga. Wszyscy zajęli czołowe lokaty.

Mistrzostwa zorganizowano w Młodzieżowym Centrum Podnoszenia Ciężarów w Nowym Tomyślu. Impreza odbyła się 27 lutego.

Jak przyznał Adam Szymanowski, trener młodzieży w bojanowskim klubie, do zmagań przystąpiło pięcioro jego podopiecznych.-  Do startu podeszli bardzo skoncentrowani i zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Wykonując sumarycznie 30 podejść jako grupa, spalili tylko dwa - podkreśla Adam Szymanowski.

Jak dodaje trener, występy młodzieży z bojanowskiego klubu były bardzo udane. - Czworo zawodników zdobyło brązowe medale, jedna osoba uplasowała się na 4. miejscu - opisuje Adam Szymanowski. Dopowiada, że wszyscy zawodnicy pobili rekordy życiowe w dwuboju. Szczegółowe wyniki poniżej.