Rawiccy uczniowie na podium Mistrzostw Wielkopolski

Rawiccy uczniowie na podium Mistrzostw Wielkopolski - Zdjęcie główne

Dwie rawickie reprezentacje, startujące w sztafecie szwedzkiej, stanęły na podium podczas Mistrzostw Wielkopolski w lekkiej atletyce szkół ponadgimnazjalnych. Dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Maria Ilnicka, Patrycja Twardowska, Anna Samól i Agata Samiło, na tym dystansie okazał się najlepsze w województwie. Chłopcy z Zespołu Szkół Zawodowych (Michał Paszkowiak, Kacper Samuła, Mateusz Jamroży i Kacper Grzelczak) zajęli w tej konkurencji drugiej miejsce.

To jednak nie jedyne sukcesy rawiczan. Srebrny medal w pchnięciu kulą wywalczyła Marika Kaczmarek (ZSZ Rawicz). Brązowy krążek w biegu na 800 metrów zdobyła natomiast Agata Samiło (I LO Rawicz). Niewiele do podium w biegu na 200 metrów zabrakło kolejnej licealistce, Annie Samól, która ostatecznie zajęła 4. lokatę. Wysokie pozycje z I LO zajmowali również: Agata Pietrzak (6. w chodzie), Patrycja Twardowska (8. w dal) i Adam Szajerka (8. w kuli) oraz z ZSZ Rawicz: Mateusz Jamroży (6. na 200 m) i Kacper Grzelczak (8. na 400 m).