Reklama

Rawicki Turniej Judo. Zobacz młodych wojowników w akcji [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W hali sierakowskiej podstawówki odbyła się XVII edycja Rawickiego Turnieju Judo. Organizatorem imprezy był klub UKS "Szóstka" przy wsparciu powiatu rawickiego oraz gminy Rawicz.

Reklama

Do zmagań na czterech matach przystąpili młodzi wojownicy z Dolnego Śląska, Wielkopolski, województwa lubuskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Rywalizacja odbywała się w kategoriach U7, U9, U11 i U13 - w różnych kategoriach wagowych. 

Oficjalnego otwarcia imprezy, w towarzystwie wicestarosty Jakuba Morysona, wiceburmistrza Pawła Szybaja i prezesa UKS Szóstki Dawida Szynalskiego, dokonał  Andrzej Szyszko, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sierakowie.

Niezmiernie się cieszę, że możemy gościć w naszej gościnnej szkole zawodników, którzy na siedemnasty turniej judo do nas licznie przyjechali z różnych stron Polski. Bardzo się cieszę z tak licznej frekwencji. Witam również rodziców, zgromadzonych na trybunach. Mam nadzieję, żę dzisiejszy turniej dostarczy wszystkim państwu wspaniałych wrażeń. Zawodnikom życzę samych sukcesów - powiedział Andrzej Szyszko.

[AKTUALIZACJA, niedziela, godz 19.15]

Jak podkreśla Katarzyna Werner, trenerka UKS Szóstki, to była wspaniała sobota w wykonaniu judoków z Rawicza. 36-osobowa drużyna wywalczyła aż 31 medali. Na szyjach młodych judoków z Rawicza zawisło 10 złotych, 12 srebrnych i 9 brązowych krążków. Po dobrych walkach w eliminacjach odpadła - w walce o podium - tylko piątka zawodników.

W Turnieju brało udział ponad 300 dzieci z klubów z całej Polski. Taki wspaniały wynik to efekt wielu poświęceń i wyrzeczeń naszych zawodników, którzy z turnieju na turniej pokazują więcej charakteru na macie. Jestem z nich bardzo dumna - podkreśla Katarzyna Werner.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE