Reklama

Rawicz. Wygrały eliminacje, w finale zajęły trzecie miejsce. "To nasz wspólny sukces"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ZSP nr 2 w Rawiczu (Sarnowie)

Rawicz. Wygrały eliminacje, w finale zajęły trzecie miejsce. "To nasz wspólny sukces" - Zdjęcie główne

foto ZSP nr 2 w Rawiczu (Sarnowie)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Świetnie w Opolu zaprezentowały się uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Rawiczu (Sarnowie). Wywalczyły trzecią lokatę w ogólnopolskim turnieju "Futsal Gram".

Jak przyznaje nauczycielka i trenerka - Agata Polowczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Rawiczu (Sarnowie), nie miała w planach udziału w tej imprezie. Pomysł narodził się spontanicznie. 

- To była szybka akcja, ponieważ dowiedzieliśmy się o eliminacjach tak naprawdę dzień przed. Dziewczyny były bardzo chętne. Udało się wszystko szybko i sprawnie zorganizować. Niespodziewanie wygrałyśmy eliminacje w Pawłowicach i otrzymałyśmy bilet do Opola - mówi Agata Polowczyk.

Impreza finałowa, będąca jednocześnie nieoficjalnymi mistrzostwami Polski w futsalu, odbyła się w dniach 10-11 grudnia 2022 r. Przystąpiły do niej uczennice czterech szkół, w tym z Sarnowy. Przez cały turniej zawodniczkom towarzyszyły ogromne emocje, jak i stres, m.in. ze względu na ogromną halę. Na trybunach zasiadło wielu kibiców. Reprezentantki szkoły z naszego powiatu pokazały się jednak z dobrej strony. Wywalczyły trzecią lokatę. 

- Sam udział w Opolu to już wielki sukces, a zdobycie trzeciego miejsca to taka wisienka na torcie - podkreśla Agata Polowczyk. 

Trenerka przyznaje, że w jej drużynie znalazły się jedynie dwie zawodniczki, trenujące poza szkołą. Inaczej wyglądało to w przypadku ekip z dwóch czołowych miejsc. W drużynach ze szkół Warszawy i Opola były zawodniczki na co dzień trenujące w klubach. 

- Chciałam bardzo podziękować: panu dyrektorowi, który zrobił wszystko, abyśmy mogły pojechać do Opola, pani kierownik za wsparcie i pomoc, wuefistom, którzy rozwijają naszą szkolną młodzież w każdej dyscyplinie sportowej, a także dziewczynom za chęci i zaangażowanie oraz wysiłek, jaki włożyły w całe te mistrzostwa - od początku do końca. To nasz wspólny sukces - podsumowuje nauczycielka. 

W trakcie imprezy przyznano nagrody indywidualne - w klasyfikacji królowej strzelczyń, a także najlepszej bramkarki i zawodniczki imprezy. MVP turnieju została wybrana Maria Roszak ze szkoły w Sarnowie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE