Reklama

Rawiczanie wystartowali na mistrzostwach kraju taekwondo. Kacper Bujakiewicz z dwoma medalami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Radzyń Podlaski gościł juniorów i młodzieżowców, którzy wystartowali w mistrzostwach Polski w taekwondo. W zmaganiach wzięli udział reprezentanci Akademii Taekwon-do INNAE.

Reklama

Jak przyznał Paweł Jóska z rawickiej akademii, zawody stały na bardzo wysokim poziomie. W Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców wystartowali zawodnicy, którzy mają już całkiem spory bagaż doświadczeń.

Pierwszego dnia startowali juniorzy.

- Emilia Ulbin, niestety, cały czas boryka się z kontuzją kolana, co przekłada się na brak 100% sprawności - mówi Paweł Jóska. - Najlepszy wynik uzyskała w technikach specjalnych, gdzie "wykopała" komplet technik. Niestety, sędziowie w jednej z nich dopatrzyli się źle ułożonej stopy i nie zaliczyli tej techniki. Ostatecznie, Emilia zakończyła rywalizację na 6. miejscu co i tak jest świetnym wynikiem - dodaje.

Drugiego dnia do zmagań przystąpił Kacper Bujakiewicz.

- Kacpra konikiem są również techniki specjalne. I tutaj również w jednej z technik mały błąd, pod złym kątem ułożona noga, który powoduje niezaliczenie jednej z technik, co w ostatecznej punktacji wykluczyło go z dogrywania się o złoty medal i tym samym uplasował się na 3. miejscu - wskazuje Paweł Jóska. - Warto nadmienić, że Kacper przegrał tylko z kadrowiczami Polski, którzy są szkoleni pod kątem tej konkurencji. Drugi brązowy medal Kacper zdobył w walkach, ale droga do niego nie była łatwa, ponieważ wywalczyliśmy go po repasażach - podsumowuje. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE