Remis Sparty na inaugurację

Remis Sparty na inaugurację - Zdjęcie główne

Premierowe wiosenne granie mają za sobą podopieczni Piotra Staniszewskiego. Miejskogórecka Sparta na pierwszy sparing pojechała do Garzyna, gdzie zmierzyła się z A-klasowym GKS-em Krzemieniewo.

W drużynie znad „Balatonu” zobaczyć mogliśmy kilku nowych zawodników. O ich przejściu do Sparty mówiło się od jakiegoś czasu. - Oczywiście chcieliśmy się przyjrzeć trójce z Pelikana czyli Kalowi, Kaiserowi i Antoniakowi - mówił trener Sparty Piotr Staniszewski.

Pierwszą grę kontrolną spartanie zagrali w systemie trzech części po 30 minut każda. W pierwszej „tercji” górą byli miejscowi, bo to oni znaleźli drogę do bramki rywala. Po pierwszej przerwie odgryzła się Sparta, a do siatki trafił debiutant - Igor Kal. W trzeciej części żadna ze stron nie znalazła drogi do siatki rywala i cały mecz zakończył się remisem 1:1.

GKS Krzemieniewo - Sparta Miejska Górka 1:1 (1:0)

1:1 - Igor Kal (50')

Sparta: Jędrzej Zieliński, Rafał Skrzypczak - Tomasz Kokot, Marcin Hądzlik, Robert Siecla, Bartosz Kowalski, Robert Cieplik, Mateusz Pernak, Igor Kal, Marcin Antoniak, Adrian Kaiser, Tomasz Wiśniewski, Bartłomiej Nowak

Co jeszcze po meczu powiedział trener Staniszewski, przeczytasz w aktualnym wydaniu "ŻR.