Autor: | Zdjęcie: SkiTeamKaczmarek

Rodzeństwo Kaczmarków na narciarskich stokach. Iga i Igor wystartowali we Włoszech - Zdjęcie główne

Iga Kaczmarek z Michaelą Shiffrin w trakcie niedzielnej imprezy w Szpindlerowym Młynie | foto SkiTeamKaczmarek

Sport Dumny z postawy swoich dzieci jest Piotr Kaczmarek, niegdyś sam odnoszący sukcesy w narciarstwie. Iga i Igor wystartowali w międzynarodowych zawodach narciarskich we Włoszech.

Prawo startu we Włoszech w Alpecimbra FIS Children CUP Iga Kaczmarek wywalczyła w trakcie styczniowego Młodzieżowego Pucharu Polski. W ostatnich dniach narciarka wzięła udział w nieoficjalnych mistrzostwach świata U14 i U16. Startowała w kategorii wiekowej U14, choć jest młodsza niż większość jej rywalek.

W tym roku w imprezie wystartowali zawodnicy z 39 państw, w tym Polacy. W pierwszej konkurencji, rozegranej w piątek (27.01.2023) - w slalomie gigancie - Iga nie dotarła do mety. Świetnie zaprezentowała się natomiast w sobotę. Otarła się o podium. Zajęła piątą lokatę w slalomie.

- Za pierwszym razem, jako młodszy w roczniku U14, zająłem dobre 12. miejsce w slalomie, ale Iga znowu bierze się za poprawę rodzinnych statystyk i znowu wypada lepiej od ojca. Brawo Iga - chwali Piotr Kaczmarek.

W tym samym czasie Igor Kaczmarek, wraz z reprezentacją Polski, brał udział w największej imprezie U18 sportów zimowych - Olimpiadzie Młodzieży 2023 EYOF. Impreza odbyła się w Tarvisio we Włoszech.

- Dwukrotnie, w Gigancie (27) i Super Gigancie (20) zajął najlepsze miejsca z Polaków i poprawił FIS punkty w SG. Dziękujemy trenerom, servicemenowi, fizjoterapeucie i całej reprezentacji Polski za top opiekę i świetną atmosferę - podsumowuje Piotr Kaczmarek.