Ruch lepszy od Sarnowianki po raz drugi

Ruch lepszy od Sarnowianki po raz drugi - Zdjęcie główne

Aż 7 bramek zobaczyli kibice, którzy w niedzielne popołudnie udali się na stadion do Ponieca. To właśnie tam, swoje kolejne spotkanie w roli gospodarza rozegrał Ruch Bojanowo.  Pierwszy raz Miłosza Małeckiego pokonał niezawodny Piotr Cheba. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, świetnej okazji nie zmarnował Przemysław Lipowicz. Znalazł się w sytuacji „sam na sam”, zwodem minął bramkarza Sarnowianki i skierował piłkę do pustej bramki. Po zmianie stron, goście szybko wzięli się za odrabianie strat. W 41. minucie bramkę na 2:1 strzelił Paweł Domagała. Podopieczni Kalicińskiego ze złapanego kontaktu nie cieszyli się zbyt długo. Kilka minut później Marek Lutowicz podwyższył stan rywalizacji. 4 minuty po bramce Lutowicza, mieliśmy kolejne podwyższenie prowadzenia. W polu karnym gości faulowany był Adrian Straburzyński, sędzia podyktował „jedenastkę”, którą na bramkę zamienił Waldemar Grygowski. W 67. minucie na bramkę uderzał Marcin Ulman, Miłosz Małecki niefortunnie interweniował i mieliśmy nokaut - 5:1. Tuż przed końcowym gwizdkiem wynik na 5:2 ustalił Marcin Tyczyński. Co po meczu powiedział prezes Ruchu Wiesław Ceglarek i trener Sarnowianki Hubert Kaliciński, przeczytasz w aktualnym wydaniu "Życia Rawicza". W przyszłą niedzielę będziemy świadkami podwójnych A-klasowych derbów. Oba mecze rozegrane zostaną o godzinie 15.00. Na stadionie w Pakosławiu, Awdaniec zagra z Ruchem. W Sarnowie natomiast Sarnowianka podejmować będzie Pelikana. (AK)