Ruch w świetnej dyspozycji. Piąte zwycięstwo z rzędu [ZDJĘCIA]

Sport Piętnaście punktów po sześciu kolejkach zgromadził Ruch Bojanowo. Ostatnie zwycięstwo zanotował wczoraj.

Świetną rundę jesienną notuje Ruch Bojanowo. Po porażce na inaugurację rozgrywek Proton klasy A, gr. 7 z Obrą II Kościan, każde kolejne spotkanie podopieczni Andrzeja Loksia wygrywają. Nie inaczej było w starciu z Błękitnymi Kąkolewo.

Po pierwszej połowie sobotniego spotkania gospodarze prowadzili 1:0. Bezpośrednie trafienie z rzutu rożnego zanotował Damian Grzybowski.

Po zmianie stron rozpadało się na dobre. Nie zniechęciło to jednak kibiców do dopingu. Druga część spotkania przyniosła też kolejne bramki. Najpierw, w 48. minucie wyrównali goście. Do ataków ruszyli miejscowi. W 70. minucie, po akcji prawą flanką Marcina Jarczewskiego, piłki nie chwycił bramkarz przyjezdnych. Dopadł natomiast do niej Witold Szlachetka i po raz drugi wyprowadził Ruch na prowadzenie. Nie minęły cztery minuty, a kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się zawodnik gości. Arkadiusz Ziemliński starał się interweniować, ale piłka po jego rękawicy prześlizgnęła się w okienko. Było 2:2.

Decydujący cios zadali gospodarze. W 83. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najwyżej do piłki wyskoczył Dawid Kubacki (na zdjęciu - z nr 4) i skierował ją do siatki. Więcej goli nie było.

Mówiłem chłopakom przed meczem, że wrzesień rozpoczęliśmy i zakończyliśmy zwycięstwem. Fajnie by było podobnie rozpocząć październik. Chcemy, by ta seria trwała - przyznał po spotkaniu trener Ruchu Andrzej Lokś

Dopowiedział, że starcie z Błękitnymi było nerwowe.

Ciężko się dziś grało na tej murawie. W pierwszej połowie nie szło nam z gry, ale o jej wyniku decydowała bramka z rzutu rożnego. Była bardzo ładna. W drugiej połowie chłopacy bardzo chcieli. Brakowało nam jednak spokoju. Niestety, pośpiech nie szedł w parze z dokładnością, tym bardziej że piłka miała poślizg. Cieszymy się jednak z wywalczenia trzech punktów - podsumował.

Ruch Bojanowo - Błękitni Kąkolewo 3:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Damian Grzybowski (40'), 1:1 (48'), 2:1 Witold Szlachetka (70'), 2:2 (74'), 3:2 Dawid Kubacki (83')
Skład Ruchu: Ziemliński - Z. Lipowicz, Szarzyński, Kubacki (80' Krzyżaniak), Juszczak, Cheba, R. Lipowicz (86' Dudzik), Poprawa (55' Grygowski), Szykuła (55' Jarczewski), Grzybowski (80' Kleiber), Lutowicz (55' Szlachetka)