Ruszyła druga część sezonu. Wysoka porażka Rawii Rawicz w Poznaniu

Autor: | Zdjęcie: D. Bela (archiwum)

Ruszyła druga część sezonu. Wysoka porażka Rawii Rawicz w Poznaniu - Zdjęcie główne

foto D. Bela (archiwum)

Sport Ośmiu koszykarzy Rawii Rawicz udało się do stolicy Wielkopolski. Ich rywalem była Wiara Lecha. Spotkanie odbyło się w minioną niedzielę (12.02.2023).

Rawia Rawag Rawicz zajęła trzecią lokatę po części zasadniczej III ligi koszykówki, gr. A2. Oznaczało to awans do fazy finałowej i kolejnych sześć spotkań z wymagającymi przeciwnikami. Są to: Wiara Lecha Poznań, Bricoman Basket Team Suchy Las i PGE Spójnia Stargard. Te zespoły były najlepsze w grupie A1.

Pierwszym rywalem Rawii w drugiej części sezonu była Wiara Lecha Poznań. Spotkanie przebiegło pod dyktando gospodarzy ze stolicy Wielkopolski. Już po pierwszej kwarcie miejscowi wyszli na czternastopunkowe prowadzenie. Część strat goście zniwelowali do przerwy. Do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 39:28.

Po zmianie stron miejscowi podkręcili tempo. Wysoko wygrali trzecią i czwartą kwartę. Ostatecznie, na tablicy wyników pojawił się rezultat 100:55. W szeregach gości najskuteczniejszy był Kacper Samuła. Rzucił 15 punktów.

Przed rawiczanami mecz na własnym obiekcie. W najbliższą niedzielę (19.02) starcie z Bricoman Basket Basket Team Suchy Las. Początek meczu o godz. 17.00.

Wiara Lecha Poznań- Rawia Rawag Rawicz 100:55
Kwarty: 22:8, 17:20, 28:15, 33:12
Punkty dla Rawii: A. Skupin - 6, J. Nawrocki - 3, G. Chorzępa - 4, J. Pietraszek - 1, D. Jastrzębski - 10, K. Samuła - 15, M. Matuszewski - 14, J. Polowczyk - 2